1 січня 2022, 19:00

Україна обговорює зі США отримання "афганської зброї"

Питання надання Україні військової допомоги, яка призначалася Афганістану, було обговорено під час візиту міністра оборони до США.

Україна обговорює зі США отримання "афганської зброї"

Україна та США проводять переговори щодо можливої військової допомоги Києву, яка до встановлення влади талібів в Афганістані призначалася для Кабула.

Про це заявила посол України у США Оксана Маркарова в інтерв'ю "Радио Свобода".

За словами дипломата, Київ і Вашингтон активно обговорюють це питання. Зокрема, вказана тема порушувалася під час візиту міністра оборони України Олексія Резнікова до США.

Посол зазначила: українська сторона працює над розширенням військової допомоги, яка може бути надана Києву. Йдеться про озброєння та засоби, необхідні українській армії.

Вперше про можливість надання Україні зброї, яка раніше призначалася для Афганістану, стало відомо на початку жовтня, коли про це написало американське видання Foreign Policy. За інформацією журналістів, Київ попросив військову допомогу на тлі накопичення російських військ поблизу України та загрози вторгнення. Список потреб ЗСУ був переданий Резніковим у ході зустрічі з головою Пентагону Ллойдом Остіном.

Нагадаємо, Маркарова повідомила про намір США виділити Україні додаткову військову допомогу, крім 300 млн доларів, зарезервованих в американському оборонному бюджеті. При цьому посол зазначила, що поки що рано розкривати подробиці цих домовленостей.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини