28 грудня 2021, 09:44

Кулеба озвучив "велике приниження" для США та НАТО, що стосується Росії

В Україні впевнені, що найбільшим приниженням для США та НАТО буде ухвалення російської "доктрини гарантій безпеки" щодо нерозширення Альянсу на Схід.

Кулеба озвучив "велике приниження" для США та НАТО, що стосується Росії

Сьогодні, 28 грудня, глава МЗС України Дмитро Кулеба вирішив підбити підсумки 2021 року. Велику увагу він приділив напруженій ситуації на кордоні з Україною та "гарантіям безпеки", які вимагає Росія від Заходу.

В інтерв'ю "РБК-Україна" глава зовнішньополітичного відомства зізнався, що на сьогоднішній день Росія своїм шантажем Заходу та напруженістю біля українського кордону нічого істотного не досягла. У 2014 році країна перебувала у тотальній ізоляції, і з нею ніхто не радився та не спілкувався, заявив Кулеба. З 2016 року ситуація трохи змінилася та нагадує гойдалку. З Москвою починають йти на діалог доти, доки Росія щось не "вытворить" на міжнародній арені.

На сьогоднішній день багато країн світу навчилися "правильно" спілкуватися з Росією. Якщо раніше Москва могла людям "запудрити мозок" фейковою інформацією, то тепер такий номер більше не пройде. Кулеба впевнений, що на сьогоднішній день головне завдання, яке є у Путіна, полягає у тому, щоб не просто його почули, а він хоче вичавити максимум із шантажу.

У Києві не вірять, що Захід погодиться із вимогою Росії щодо нерозширення НАТО на Схід. У вимогах також є посилання на те, що військова присутність Альянсу у країнах-членах НАТО також є неприпустимою ситуацією та "червоною лінією". Прийняти обидва такі рішення – найбільше приниження для США та НАТО за всю історію існування Альянсу.

Росія часто діє за принципом madman strategy, коли ти демонструєш усьому світу, що "шалений" і готовий на необдумані вчинки. Такої стратегії колись дотримувався Хрущов, коли організував Карибську кризу.

Раніше, за словами Кулеби, українські дипломати працювали над тим, що щороку США виділяли фінансову допомогу Україні у розмірі 1 млрд доларів.

Нагадаємо, у МЗС Росії анонсували переговорний процес із США, НАТО й ОБСЄ щодо гарантій безпеки.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини