27 грудня 2021, 14:48

Погроза Кадирова про захоплення України: Соловей нагадав, що ЗСУ зробили з "кадирівцями" під Донецьком у 2014 році

На тлі погроз голови Чечні окупувати Україну Соловей нагадав про тяжкі втрати "кадирівців" у ході боїв із ЗСУ на Донбасі.

Погроза Кадирова про захоплення України: Соловей нагадав, що ЗСУ зробили з "кадирівцями" під Донецьком у 2014 році

На тлі погроз голови Чечні Рамзана Кадирова окупувати Україну відомий український журналіст та аналітик Ігор Соловей нагадав чеченському політику, чим закінчилася попередня спроба Чечні втрутитися у війну на Донбасі.

У своєму телеграм-каналі Соловей розповів про епізод весни 2014 року, коли українські військові на околицях Донецького аеропорту ліквідували два "КамАЗи", які перевозили російських найманців і "кадирівців".

Ще тяжчого удару по "кадирівцях" було завдано пізніше в аеропорту Донецька. Тоді "кадирівський" підрозділ захопив одне з приміщень Донецького аеропорту, однак у підвалі вони опинилися в оточенні ЗСУ.

Пізніше відомий чеченський політик, голова уряду Ічкерії на еміграції Ахмед Закаєв в етері телеканалу "Сьогодні" розповів, що після відмови від пропозиції українських військових провести обмін полоненими оточені "кадирівці" були ліквідовані.

За даними видання "Кавказский узел", у період з 28 по 29 травня 2014 року на територію Чечні, за словами місцевих жителів, було доставлено від 35 до 45 загиблих уродженців республіки, які брали участь у бойових діях у Донецькій області України.

26 грудня голова Чечні, ставленик Володимира Путіна у Грозному Рамзан Кадиров розкритикував зовнішню політику України, заявивши, що Кремль мав скористатися шансом у 2014 році та захопити всю Україну. За його словами, якби Кремль не злякався наслідків і захопив Київ, то сьогодні Захід не міг би розміщувати свої війська в Україні, нібито загрожуючи безпеці Російської Федерації.

Політичний експерт Олексій Голобуцький зазначив, що на заході Кадиров присвятив чимало часу саме Україні. Аргументи та ступінь агресії у росіян різні, проте результат однаковий: більшість громадян РФ воліли б бачити відсутність на політичній карті України як держави. Менша частина також хоче зникнення з етнічної карти українців.

Проросійський депутат ВР Євген Шевченко зажадав від Кадирова негайно вибачитися за його слова про приєднання України до Чечні. Він наголосив, що це є образою для всього українського народу. Про це Шевченко написав у своєму телеграм-каналі, виступивши із різкою критикою на адресу чеченського політика.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини