23 грудня 2021, 16:45

МЗС відповіло Путіну, який звинуватив Україну у "підготовці військової операції на Донбасі"

Київ закликав Москву зосередитися на виконанні домовленостей про режим припинення вогню.

МЗС відповіло Путіну, який звинуватив Україну у "підготовці військової операції на Донбасі"

Слова президента РФ Володимира Путіна про те, що Україна нібито готує проведення силової операції на Донбасі, не відповідають дійсності. Київ, як і раніше, націлений на вирішення конфлікту політико-дипломатичним шляхом.

Таку заяву зробив офіційний представник МЗС України Олег Ніколенко, інформує "РБК-Україна".

За словами спікера відомства, українська влада докладає максимум зусиль для відновлення роботи "Нормандської четвірки", а делегація Києва у ТКГ і керівник Офісу президента Андрій Єрмак зробили все для досягнення домовленостей щодо режиму тиші у зоні конфлікту.

У МЗС закликали керівництво РФ зосередитися на досягнутих домовленостях і завершенні міжнародного конфлікту на Сході України. Люди, які проживають по обидва боки лінії розмежування, заслуговують на мир, підкреслили у відомстві.

Контекст

У ході щорічної пресконференції, яка відбулася 23 грудня, Путін заявив, що у нього складається враження, що "Україна готує третю військову операцію на Донбасі". Він також повідомив, що майбутнє Донбасу мають визначати жителі цього регіону та продовжив наполягати на тому, що Москва нібито не є стороною конфлікту, а лише виконує роль посередника.

Нагадаємо, напередодні Єрмак заявив про прорив у переговорах щодо Донбасу: на засіданні ТКГ вдалося досягти домовленості щодо повернення до повноцінного режиму тиші у зоні конфлікту. Голова Офісу президента висловив сподівання, що перемир'я не буде зірвано та люди зможуть спокійно відзначити новорічні свята.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини