21 грудня 2021, 11:15

Збирав інформацію про систему ППО: СБУ не допустила передачі даних до Росії

Ексчиновник ЗСУ збирав дані для спецслужб Росії щодо секретних даних щодо відомостей керування ППО України.

Збирав інформацію про систему ППО: СБУ не допустила передачі даних до Росії

Напередодні на Дніпропетровщині співробітники СБУ затримали колишнього чиновника ЗСУ, який для російських спецслужб збирав актуальні секретні дані щодо системи ППО України. Однак він не встиг передати весь зібраний матеріал.

Сьогодні, 21 грудня, на сайті СБУ з'явилася інформація про затримання українця, який хотів передати російським спецслужбам цінну інформацію щодо системи ППО.

Джерело повідомляє, що чоловік мав виїхати до Росії під виглядом відвідування родичів, а вже там передати всю зібрану ним за рік інформацію.

Співробітники СБУ під час обшуків знайшли секретні дані щодо системи ППО України. Відомо, що колишній військовий збирав інформацію, коли служив у лавах ЗСУ. Робив він це потай. Затриманий копіював закриту інформацію оборонного значення. Всю документацію зберігав прямо у себе на квартирі.

У ході обшуків вдалося виявити флеш-носії із секретною інформацією та комп'ютерну техніку з даними військового характеру.

Чоловіка підозрюють в участі у терористичній організації та несанкціонованих діях з інформацією, що обробляється на комп'ютерах.

Раніше співробітники СБУ затримали російського найманця із угруповання "Сомалі". Чоловік зізнався, що на Донбасі є кадрові російські офіцери, які керують і координують дії найманців.

Нагадаємо, на початку грудня 2021 року у Росії заявили про затримання одразу трьох українців, які нібито працювали на СБУ та розвідку.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини