13 грудня 2021, 22:11

Кулеба провів перші переговори з головою МЗС Німеччини Бербок – названі теми

Голова МЗС України Дмитро Кулеба обговорив із німецькою колегою Анналеною Бербок "Північний потік – 2", Донбас і зміцнення енергетичної безпеки.

Кулеба провів перші переговори з головою МЗС Німеччини Бербок – названі теми

Сьогодні, 13 грудня, відбулися перші телефонні переговори голів МЗС України та Німеччини Дмитра Кулеби та Анналени Бербок, повідомляє українське зовнішньополітичне відомство.

Однією з перших тем стало обговорення ситуації на кордоні України та тимчасово окупованих територіях. Український дипломат запевнив колегу у намірі Києва продовжувати роботу у рамках процесу мирного врегулювання.

"Впевнені, що повне втілення принципу "спочатку безпека" дозволить досягти подальшого прогресу й у політичній частині мінських домовленостей", – сказав Кулеба.

Голова відомства подякував колезі за спробу Німеччини та Франції повернути Росію до участі у "нормандському форматі", який вважається найважливішим переговорним майданчиком. Однак Кулеба нагадав про багаторічну дію принципу: "Жодні рішення про Україну не можуть прийматися без України".

Бербок у відповідь запевнила колегу, що новий федеральний уряд збереже свій курс і продовжить підтримку України. Крім цього, Берлін готовий до спільної роботи, щоб зрушити з місця ситуацію щодо переговорів у "нормандському форматі".

Під час бесіди сторони приділили увагу питанням про "Північний потік – 2" та енергетичну безпеку України та Європи. Кулеба подякував Бербок за чітку позицію щодо російського газопроводу. Міністри зійшлися на думці, що проєкт РФ має відповідати вимогам європейського енергетичного законодавства.

Нагадаємо, новий міністр закордонних справ Німеччини визнала, що не бачить підстав для введення в експлуатацію спірного газопроводу "Північний потік – 2".

А у Бундестазі вважають, що головний енергетичний проєкт Кремля зможе отримати дозвіл на роботу не раніше ніж у вересні 2022 року.

Тим часом влада Австрії вирішила піти наперекір позиції Берліна та закликала запустити "СП – 2" найближчим часом.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини