13 грудня 2021, 14:47

У МЗС України відреагували на претензії Путіна щодо закордонного майна СРСР

Слова президента РФ Володимира Путіна про нібито невиконання Україною зобов'язання – маніпуляція фактами.

У МЗС України відреагували на претензії Путіна щодо закордонного майна СРСР

У понеділок, 13 грудня, речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко відповів на вимогу Путіна віддати російській стороні закордонні активи, які залишилися у нашої країни після розвалу Радянського Союзу, передає Діалог.UA.

"Твердження російського президента Володимира Путіна про нібито невиконання Україною зобов'язання про передачу Російської Федерації зарубіжних активів Радянського Союзу – маніпуляція фактами", – зазначив Ніколенко.

За його словами, розподіл радянського майна регулюється Договором про правонаступництво щодо зовнішнього державного боргу й активів СРСР від 1991 року. У документі за Україною сума боргу й активів СРСР зазначена у розмірі 16,37%.

У 1994 році між нашими країнами було підписано так звану "угоду про нульовий варіант": РФ виплатить українську частину боргу, а Київ передасть Москві свою частку в активах СРСР станом на 1 грудня 1991 року.

Однак РФ відмовилася надати інформацію про вартість українських активів, які повинні були передаватися, через що затвердження договору на законодавчому рівні стало неможливим.

"Цей документ не набув чинності ані для України, ані для РФ", – наголосив речник зовнішньополітичного відомства, відповідно претензії глави Кремля є необґрунтованими.

Нагадаємо, за словами Путіна, РФ намагалася повернути ці активи через владу держав, на території яких вони розміщені, проте отримала на це категоричну відмову. Російський лідер вкотре назвав "трагедією" розпад Радянського Союзу. Важливо, що сам СРСР він вважає "історичною Росією", а події 90-х років – "громадянською війною".

Раніше у Кремлі відреагували на рішення щодо скіфського золота (суд Амстердама ухвалив рішення передати історичну спадщину Києву) та слова Зеленського про те, що слідом за золотом "Україна поверне собі й Крим".

Автор: Марина Журавлева

Останні новини