10 грудня 2021, 20:32

Захід не повірив Кремлю – над Чорним морем з'явилися військові літаки США та Туреччини

Сьогодні, 10 грудня, повітряний простір над Чорним морем патрулюють три літаки США й один турецький борт.

Захід не повірив Кремлю – над Чорним морем з'явилися військові літаки США та Туреччини

Після переговорів Джозефа Байдена з Володимиром Путіним, а потім із главою України Володимиром Зеленським Захід відкинув запевнення Кремля у проведенні миролюбної зовнішньої політики.

Як зазначає InformNapalm, союзники України не вірять у деескалацію з боку РФ. Зараз над Чорним морем ситуацію патрулюють літаки країн НАТО, один із них – патрульний і протичовновий літак Boeing P-8A Poseidon. Один із них моніторить ситуацію біля тимчасово анексованого Криму, інший – біля узбережжя Краснодарського краю, ще два стежать за ситуацією у Чорному морі неподалік узбережжя Туреччини.

До речі, сьогодні російський винищувач Су-30 зустрівся з морським патрульним/протичовновим літаком Boeing P-8A Poseidon над Чорним морем:

Поки що реакція російської сторони на появу іноземних військових літаків невідома, проте Кремль традиційно звинувачує Захід у зростанні напруженості та неприпустимості аналогічних акцій.

Нагадаємо, напередодні російська сторона намагалася зірвати переговори Байдена та Зеленського, звинувативши Україну у провокації в Азовському морі. ФСБ РФ заявила, що український "Донбас" нібито створив загрозу та рухається у бік Керченської протоки. Пропаганда РФ відразу ж почала робити вкидання про початок протистояння, хоча корабель вийшов на звичайний рейд у нейтральних і територіальних водах України. Він не дійшов до Керченського мосту та постійно перебував в українських територіальних водах.

Російська сторона знала, що "Донбас" не планує входити до Керченської протоки.

Міністр оборони Резніков також нагадав, що Росія створює більше загроз в Азовському морі.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини