10 грудня 2021, 19:44

Під загрозою не лише Донбас – під Донецьком пиляють на метал сховище радіоактивних відходів

Радіоактивний "бруд" зі сховища може потрапити до Карлівського водосховища, де зберігаються запаси питної води окупованого Донецька.

Під загрозою не лише Донбас – під Донецьком пиляють на метал сховище радіоактивних відходів

Окупанти почали ліквідувати сховище радіоактивних відходів, що знаходиться під Донецьком. Будівлю пиляють на метал, не дотримуючись заходів безпеки.

Як повідомив голова ГО "Офіс природи" Єгор Фірсов, у Донецьку працював казенний завод хімічних виробів. Після початку війни він неодноразово перебував під обстрілами, тут були пожежі, руйнування, пошкоджено склади боєприпасів. Однак те, що зараз відбувається зі сховищем радіоактивних відходів, викликає побоювання. Річ у тім, що невідомі особи вирішили пустити його конструкції на металолом.

Судячи з супутникових знімків, поруч із головним могильником радіоактивних відходів розпочато земляні роботи. Хто їх проводить і з якою метою, невідомо. Однак наслідки цього вандалізму можуть стати смертельно небезпечними для мільйонів людей.

"Залишки радіоактивних відходів залишили просто неба. Це призведе до зараження ґрунтів і вод радіоактивними речовинами", – пише Фірсов.

Експерти мають побоювання, що "бруд" потрапить у Карлівське водосховище, звідки беруть воду для потреб мешканців Донецька. Водойма розташована приблизно за 30 км від самого заводу. У результаті радіонукліди опиняться в організмах людей і опромінять їх ізсередини. Наслідки цього впливу на організм людини відомі всім після трагедії на Чорнобильській АЕС.

Фірсов зазначив, що дані про розпилення сховища є частиною інформації про порушення в ОРДЛО.

Раніше повідомлялося, що на небезпечній шахті "Юнком" в окупованому місті Єнакієвому після суттєвого простою вирішили відкрити водовідлив. Проте вода, що відкачується, насичена продуктами радіації. Експерти передбачили зараження річок і ґрунту радіацією.

А у вересні 2021 року стало відомо, що у росіян виникли проблеми зі зберіганням радіоактивних відходів у Донецьку.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини