9 грудня 2021, 18:59

В Офісі Зеленського відповіли на публікацію AP про автономію для Донбасу

В Офісі президента України нагадали: Росія не виконала навіть мінімальних зобов'язань у рамках Мінських угод.

В Офісі Зеленського відповіли на публікацію AP про автономію для Донбасу

На сьогодні немає жодної можливості говорити про виконання політичної частини Мінських угод, оскільки країна-агресор Російська Федерація відмовляється реалізовувати взяті на себе зобов'язання щодо розв'язання проблем із безпекою на окупованій частині Донбасу.

Про це у бесіді з LIGA.net заявив радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк, коментуючи матеріал агентства Associated Press, у якому йдеться, що адміністрація Джо Байдена чинитиме тиск на Київ, спонукаючи до надання ОРДЛО певної автономії.

Подоляк нагадав: на Донбасі продовжуються бойові дії, а Москва нехтує своїми навіть мінімальними зобов'язаннями у рамках "Мінська". Йдеться, зокрема, про відмову припиняти вогонь, проводити обмін утримуваними особами та відкривати КПВВ на лінії розмежування.

За словами радника, проблема не у тому, прописано автономію ОРДЛО в українському законодавстві чи ні. Проблема набагато глибша, Росія продовжує підтримувати напруженість на Сході України, не бажаючи припинення війни.

Подоляк також наголосив, що важко аналізувати публікації, у яких автори посилаються на анонімні джерела.

Нагадаємо, у матеріалі Associated Press повідомляється, що влада США нібито підштовхуватиме Україну до якихось поступок ОРДЛО. При цьому адміністрація Байдена має намір діяти "тонко", щоб це не виглядало перемогою для Росії.

У цьому ж матеріалі наводиться думка американських дипломатів, які вважають, що протягом найближчих 10 років НАТО не схвалить членства України в Альянсі.

7 грудня Джо Байден і президент Росії Володимир Путін провели переговори у форматі відеодзвінка, основною темою яких стала Україна. 9 грудня Байден має намір поговорити з президентом України Володимиром Зеленським.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини