7 грудня 2021, 21:20

Білий дім розкрив деталі двогодинних переговорів Байдена – Путіна: лідера РФ попередили

У Вашингтоні розкрили перші деталі переговорів президентів США та Росії Джозефа Байдена та Володимира Путіна.

Білий дім розкрив деталі двогодинних переговорів Байдена – Путіна: лідера РФ попередили

Відбувся відеосаміт президентів США та Росії Джозефа Байдена та Володимира Путіна, де головною темою стала Україна. Він тривав близько двох годин.

Перші деталі переговорів розкрила пресслужба Білого дому на офіційному сайті.

У ході розмови Байден наголосив, що дуже стурбований військовою активністю Росії біля українських кордонів. Він додав, що те, що відбувається, турбує і Європу.

"Байден… ясно дав зрозуміти, що Сполучені Штати та союзники дадуть відповідь рішучими економічними й іншими заходами у разі військової ескалації", – йдеться у повідомленні Білого дому.

Також Байден вкотре наголосив для Путіна, що США продовжать підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України. Кремль закликали заспокоїтися та перейти від погроз до дипломатії.

Ймовірно, президенти досягли певних домовленостей. Білий дім уточнив, що вони "доручили своїм командам вжити заходів".

Обговоривши Україну, Байден і Путін перейшли до інших тем: стратегічної стабільності, кібербезпеки, розв'язання проблем з Іраном.

На сайті Кремля деталі переговорів розкривати не стали. Там лише повідомили, що переговори відбулися.

Контекст

Восени-взимку 2021 року Росія розпочала нове перекидання військ та озброєння до українського кордону. Сьогодні загальна чисельність угруповання на східних рубежах РФ становить близько 100 тисяч осіб. Розвідки України та США вважають, що вже наприкінці січня російська армія буде готова до нового масштабного наступу. Проте вважається, що остаточного рішення Путін ще не ухвалив.

Думки експертів щодо військової активності РФ розійшлися. Частина вважає загрозу вторгнення реальною. Проте, на думку багатьох, Кремль знову блефує, щоб тримати у напрузі Захід та Україну.

Важливо зазначити, що таке ж перекидання РФ влаштовувала навесні цього року. Тоді вся активність закінчилася, як тільки Байден погодився на переговори з Путіним.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що Путін виказав свою знервованість на початку онлайн-зустрічі з Байденом – відео потрапило до Мережі.

Ми також писали, що у NYT, говорячи про переговори Байдена – Путіна, заявили: "На кону незалежність України".

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини