30 листопада 2021, 17:52

"Де-факто та де-юре", – Лукашенко публічно визнав Крим "російським"

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко визнав окупований Крим територією Росії.

"Де-факто та де-юре", – Лукашенко публічно визнав Крим "російським"

Олександр Лукашенко, який вважає себе президентом Білорусі, визнав український Крим територією Росії.

Скандальну заяву він зробив в інтерв'ю російському РИА "Новости", повідомляє Діалог.UA.

"Крим де-факто – це російський Крим. Після "референдуму" та де-юре Крим став російським", – заявив самопроголошений лідер Білорусі.

Він уточнив, що вважає Крим "і своїм". При цьому Лукашенко заявив про домовленість із президентом РФ Володимиром Путіним про відвідання окупованого півострова, а саме Севастополя. Це, уточнив він, нібито стане з його боку остаточним визнанням російським півострова.

"Якщо президент вже туди приїхав... із президентом Росії... Слухайте, які ще можуть бути визнання?!" – заявив Лукашенко.

Важливо, що зараз це визнання можна кваліфікувати лише як особисту думку Лукашенка. У юридичній площині Білорусь як держава поки що вважає Крим територією України.

Не виключено, що незабаром цей факт зміниться, оскільки Лукашенко та Путін підписали угоду про створення так званої "Союзної держави". Через цей документ визнання Білоруссю російського статусу Криму було лише справою часу.

Важливо, що весь цивілізований світ і далі вважає окупований Крим територією України, яку незаконно захопила Росія військовим шляхом.

Та й сам статус Лукашенка не визначено після сфальшованих президентських виборів 2020 року. Захід, включно з Україною, так і не визнав його президентом Білорусі.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що Лукашенко пригрозив: Білорусь піде проти України у разі нової війни на Донбасі.

Ми також писали, що Лукашенко розповів, коли у Білорусі розмістять ядерну зброю з Росії.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини