29 листопада 2021, 12:50

Розслідувач Bellingcat Грозєв вказав на невідповідності у словах Зеленського щодо "Вагнергейту"

Христо Грозєв заявив, що після прес-марафону Володимира Зеленського до президента виникло ще більше питань щодо спецоперації.

Розслідувач Bellingcat Грозєв вказав на невідповідності у словах Зеленського щодо "Вагнергейту"

Фахівці Bellingcat встановили, що "Вагнергейт" була "добре спланованою операцією з якимось політичним ризиком".

Глава відділу розслідувань Bellingcat Христо Грозєв в ефірі телеканалу "Україна 24" зазначив, що президент своїми словами під час прес-конференції завдав журналістам ще більше запитань у справі про "вагнерівців", ніж було раніше.

Усі причетні до "Вагнергейту" підтвердили, що операція була схвалена та "вважалася на якомусь етапі державою своєю". Чому Володимир Зеленський так активно відхрещується від неї та називає її "ганебною", незрозуміло.

"Далі вже питання: це авантюра чи ні, треба закрити. До моменту схвалення та сигналу, що можна їхати, можна було вважати її поганою. А далі... Якщо вона була погана, треба було заздалегідь її зупинити", - сказав Грозєв.

Журналіст-розслідувач підкреслив, що прес-марафон відкрив більше запитань, ніж відповідей, тому Bellingcat має намір отримати додаткову інформацію від Офісу президента найближчим часом.

Нагадаємо, за словами Зеленського, операція з "вагнерівців" - це особиста ініціатива Бурби, якого він згодом і звільнив.

У свою чергу, колишній глава ГУР Міноборони Василь Бурба вважає, що вчинок глави держави можна назвати частковим розкриттям держтаємниці.

Як раніше писав Діалог.UA, головний розслідувач Bellingcat пояснив, чому РФ поверне Україні захоплені території на Сході країни.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини