26 листопада 2021, 13:45

Зеленський емоційно висловився про операцію щодо "вагнергівців", звинувативши Бурбу

Операція із затримання російських найманців була переважно особистою ініціативою глави ГУР Міноборони Василя Бурби.

Зеленський емоційно висловився про операцію щодо "вагнергівців", звинувативши Бурбу

Під час прес-марафону "30 питань президенту України" Володимир Зеленський, відповідаючи на запитання про "Вагнергейт", заявив, що глава Офісу президента Андрій Єрмак не має відношення до ухвалення рішення у цій справі, оскільки у нього немає повноважень щось акцептувати щодо подібних спецоперацій, пише Діалог.UA.

Він також звинуватив ексначальника Головного управління розвідки Василя Бурбу у тому, що той отримував інформацію та заробляв на цьому гроші.

"Я вважаю, що це була операція Бурби, яка, на щастя, закінчилася. Коли я прийшов, я хотів звільнити його, тому що розвідники погано про нього відгукувалися..." – заявив Зеленський.

Президент зазначив, що Бурба керував блокуванням транспорту під час Майдану, щоб розігнати мітингувальників. Незважаючи на це, його вирішили залишити у ГУР.

Зеленський розповів, що не довіряв Бурбі та при плануванні операції щодо посадки літака з "вагенровацами" поставив йому низку зустрічних питань, наприклад, чи варто повідомляти про неї Анкару, та про ризик захоплення літака бойовиками та його падіння.

"Я вважаю, що це не наша операція, вона не продумана детально... І коли він зрозумів, що його ідеї були розкриті, він вирішив злити цю інформацію", - пояснив український лідер.

Контекст

Скандал із "вагнерівцями" в Україні спалахнув заново через розслідування групи Bellingcat, яке вийшло 17 листопада. Журналісти з'ясували, що арешт десятків російських найманців, які брали участь у війні проти України, було зірвано після того, як голова Офісу президента України Андрій Єрмак попросив Бурбу відкласти операцію на її фінальному етапі.

Повідомлялося, що Бурба дав старт операції з "вагнерівцями" самостійно, поставивши під загрозу стратегічний договір із Туреччиною.

Раніше український журналіст Дмитро Гордон звернувся із запитанням до президента Володимира Зеленського у зв'язку зі зривом спецоперації ГУР МО з упіймання російських найманців.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини