25 листопада 2021, 19:20

Меркель попередила Путіна про ціну війни з Україною: "Нової агресії не буде"

У разі активізації бойових дій на Донбасі країни Євросоюзу можуть посилити санкційний тиск на Росію.

Меркель попередила Путіна про ціну війни з Україною: "Нової агресії не буде"

Тимчасова виконувачка обов'язків канцлера Німеччини Ангела Меркель попередила Кремль, що ціна загострення на Донбасі може бути надто високою. Європейські країни мають бути готовими запровадити нові санкції, якщо РФ зважиться на загострення конфлікту. Ця константа у формулі відносин Заходу з Москвою в останні роки залишається незмінною, проте Росія потребує систематичного нагадування, пише РИА "Новости".

"Я не хочу вдаватися у спекуляції, "що було б, якщо". Я хочу зробити все, щоб стало зрозуміло, що нової агресії не буде", – наголосила Меркель.

Політик уточнила, що з 2014 року залишається на боці України, проте готова до діалогу з усіма для розв'язання проблеми.

Заява Меркель прозвучала на фоні повідомлень ЗМІ та розвідок кількох країн про стягування російської військової техніки та сил до кордонів України.

Пентагон попереджав Київ про те, що вже під час новорічних свят Кремль може піти у наступ. У НАТО впевнені у необхідності підвищити готовність, аби встигнути відреагувати на загрозу.

Експерти розділилися у думках щодо планів Москви: одні припускають: наступ можливий, інші вважають, що Кремль використовує звичні методи шантажу для посилення власної позиції перед майбутніми переговорами щодо Донбасу.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини