23 листопада 2021, 10:31

Арестович спростував заяви Бутусова та Бурби щодо "вагнерівців": розвідників не звільняли, а нагородили

Звільнено було лише трьох співробітників (командир спецрезерву та його заступник) через величезну перевитрату фінансових коштів, яку вони не змогли пояснити.

Арестович спростував заяви Бутусова та Бурби щодо "вагнерівців": розвідників не звільняли, а нагородили

Спікер української делегації у ТКГ Олексій Арестович спростував заяви журналіста Юрія Бутусова й ексначальника ГУР МО Василя Бурби про звільнення всіх розвідників, причетних до операції із затримання "вагнерівців" на території Білорусі.

На своїй сторінці у соціальній мережі Facebook Арестович заявив, що учасників операції з 2018 року було не тільки не звільнено, а й нагороджено керівництвом країни.

Арестович підкреслив, що звільнено було лише трьох співробітників (командир спецрезерву, його заступник та ексспівробітник СБУ) через велику перевитрату фінансових коштів під час організації операції, яку вони так і не змогли пояснити, самостійно залишивши свої посади.

Він натякнув, що може йтися про крадіжку коштів.

"Тих, хто реально стояв за операцією з 2018 року, не тільки не звільнили, а й нагородили. Вони служать і зараз і проводять не менш цікаві операції, про які, я сподіваюся, ми так ніколи і не дізнаємось. Звільнили командира спецрезерву та його заступника, а також колишнього співробітника СБУ, переведеного на службу до ГУР МОУ. Перші двоє не змогли пояснити причини фінансових витрат на великі суми за декількома статтями (стосуються як капітальних, так і оперативних фінансових витрат). Рапорти на розірвання контрактів написали добровільно.

Третій був фігурантом кримінальної справи ще від часу служби у СБУ. І ця справа досі актуальна. Відповідні офіційні запити для перевірки можуть надіслати до ГУР МОУ народні депутати України", - заявив Арестович.

Раніше Арестович заявив, що розслідування журналістів Bellingcat підтвердило: жодної зради з боку команди президента Володимира Зеленського у спецоперації із затримання російських найманців не було.

Нагадаємо, напередодні журналісти Bellingcat оприлюднили першу частину розслідування про спецоперацію щодо "вагнерівців". У ній, зокрема, йдеться про те, що глава Офісу президента Андрій Єрмак просив спецслужби відкласти операцію на тиждень, щоб не зірвати домовленості з Росією про перемир'я на Донбасі.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини