13 листопада 2021, 08:00

Асєєв: кат донецької в'язниці "Ізоляція" Куликовський – агент СБУ

Кат донецької в'язниці "Ізоляція" Денис Куликовський, відомий як Палич, співпрацював з українськими спецслужбами.

Асєєв: кат донецької в'язниці "Ізоляція" Куликовський – агент СБУ

Колишній найманець так званої ДНР, ватажок донецької катівні "Ізоляція" Денис Куликовський, відомий також як Палич, співпрацював зі Службою безпеки України.

Про це розповів колишній в'язень "Ізоляції", журналіст і блогер Станіслав Асєєв в етері ток-шоу "Свобода слова Савіка Шустера".

Три тижні тому Асєєв отримав інформацію, що Куликовський з 2019 року мешкає у Києві. Після цього з блогером зв'язався відомий болгарський журналіст-розслідувач Христо Грозєв. Він звів Асєєва з колишнім співробітником спецслужб, який два роки тому мав відношення до спецоперації стосовно Куликовського. Той підтвердив, що з Паличем "певний час працювали".

"Ви маєте на увазі, що його використовували як агента?" – уточнив ведучий, на що Асєєв відповів ствердно.

За словами Асєєва, він не може більш детально говорити на цю тему і чекає на офіційні заяви спецслужб.

"Ви розумієте, чому я питаю? Ви кажете, він (Палич – ред.) цілком може постати перед судом. Можна здійснити публічний суд, показати всі звірства та покарати людину, як карали людей за нацистські злочини у Нюрнберзі. Але якщо він співпрацював з українськими спецслужбами, цього вже зробити не можна", – зазначив Шустер.

Асєєв також розповів, що СБУ, дізнавшись, що він і Грозєв вийшли на Куликовського, почали старанно шукати ката, після чого інформатор Bellingcat не захотів віддавати колишнього найманця "ДНР" до МВС.

"Він (інформатор – ред.) сказав: якщо я його зараз віддам Нацполіції, розумієте, як виглядатиме СБУ... мені прямо сказали, що сяду поруч із ним", – заявив Асєєв.

У підсумку інформатор видав Куликовського СБУ.

Нагадаємо, про затримання Палича стало відомо 9 листопада. У СБУ повідомили, що затримання ексочільника "Ізоляції" було здійснено силами контррозвідки. За інформацією українських спецслужб, російський найманець організовував і брав безпосередню участь у вбивствах і тортурах затриманих на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

12 листопада Куликовський дав перші свідчення та розповів про причетність російських спецагентів до знущань із людей і терактів на території ОРДЛО.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини