12 листопада 2021, 19:20

Палич здав ключового ката концтабору "Ізоляція" у Донецьку: "Садист-психопат, працював "доктором"

Затриманий у Києві кат донецької в'язниці "Ізоляція" Денис Куликовський, відомий як Палич, почав свідчити.

Палич здав ключового ката концтабору "Ізоляція" у Донецьку: "Садист-психопат, працював "доктором"

Денис Куликовський, який катував ув'язнених концтабору "Ізоляція" у Донецьку, дав перші свідчення. Майже за п'ять хвилин допиту він назвав імена своїх спільників, розповів про причетність російських спецагентів до знущань із людей і терактів на території, підконтрольній українському уряду.

Колишній в'язень Палича, журналіст Станіслав Асєєв зазначив, що його кат встиг наговорити років на десять "особливого режиму" та назвав ім'я ще одного ключового ката "Ізоляції". Бранці окупантів знали свого катувальника як "Доктора" або "Дока".

"Доктор" – це садист-психопат, який стежив за тим, щоб ув'язнені не померли під час тортур електричним струмом у підвалі (давав нашатир, колов щось) – і одночасно брав участь у тортурах. Тепер ім'я тварюки відоме: Симонов Станіслав", – зазначив Асєєв.

Сам Палич каже, що був в Ізоляції до січня 2018 року. Виконував звичні йому функції – вибивав свідчення з людей.

"Моя роль була витягнути правдиві, скажімо так, свідчення. І надалі при кожному допиті завжди були присутні співробітники ФСБ, МДБ, також я і лікар завжди був, щоб, якщо людині стане погано, він її відкачав. Затримані, які не йшли на співробітництво, – до них застосовували тортури”, – розповів кат.

"Док" також катував полонених. Він завжди їздив із валізою медпрепаратів і справді виконував функції медика, працював у підрозділі ЦЗГ (так звана "МДБ ДНР").

Однією з тортур, за якої Симонов не щадив людей, був так званий "Тапік". Суть полягала у тому, що кабель від телефону прив'язували або до пальців ніг, або до геніталій і били струмом. "Док", як правило, прив'язував провід до інтимних місць.

Також затриманих поміщали в одиночну камеру без туалету та не виводили у санвузол, давали лише пляшку. Неважко уявити, як на психіку людей впливало подібне звірство.

В арсеналі катів було ще одне витончене катування: людину змушували стояти цілодобово, при цьому позбавляючи їжі та пиття, щоб затриманий зламався і дав свідчення.

ЗМІ писали, що дружина та дитина Куликовського жили з ним у Донецьку, решта родичів – на підконтрольній Києву території. Батьки та сестра Палича припинили спілкування з ним ще на початку війни.

За деякими даними, дружина Куликовського брала активну участь у тортурах ув'язнених, проте наприкінці літа вона зникла і ніхто не знає, що сталося.

Журналіст Асєєв розповів, що упійманням Куликовського займалися не лише українські спецслужби, а й журналісти та навіть фахівці з Bellingcat.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини