10 листопада 2021, 10:26

Півроку працювали журналісти й експерти з Bellingcat: Асєєв про спецоперацію щодо Куликовського

9 листопада у Києві співробітники СБУ затримали Дениса Куликовського, який з 2014 по 2018 роки працював головним катом у в'язниці "Ізоляція". З'явилися подробиці його затримання.

Півроку працювали журналісти й експерти з Bellingcat: Асєєв про спецоперацію щодо Куликовського

Учора, 9 листопада, у Києві спецслужбам вдалося затримати Дениса Куликовського на прізвисько Палич, який працював у в'язниці "Ізоляція" в окупованому Донецьку. У ній тримали громадян України, катували та били. Один із ув'язнених цієї в'язниці журналіст Станіслав Асєєв поділився подробицями затримання злочинця.

У прямому ефірі на "Донбас.Реалії" Асєєв заявив, що затримання Куликовського здійснювали не лише українські спецслужби, а й журналісти, та навіть фахівці з Bellingcat.

Журналіст зізнався, що операцію розробляли шість місяців. Спочатку детальну інформацію вивчав він і журналісти з Bellingcat. Згодом приєдналися співробітники "Радіо Свобода".

Правоохоронці спочатку працювали окремо, а згодом підключили і ЗМІ. Проте деталей спецоперації від СБУ Асєєв не розкривав. Журналіст лише додав, що інформація, зібрана ЗМІ протягом шести місяців, підштовхнула силовиків до затримання Куликовського.

Асєєв знає, що Куликовський робив у Києві та як проходила операція щодо його затримання, однак у подробиці вдаватися не став, а попросив почекати прес-конференції від СБУ.

В'язниця "Ізоляція" розташована на території колишнього заводу ізоляційних матеріалів. У мирний час це був арт-фонд, проте з 2014 року бойовики перетворили його на в'язницю. Там катували людей, ґвалтували та знущалися. У цій в'язниці свого часу були Асєєв і Козловський.

Напередодні глава МВС України Денис Монастирський повідомив, що встановлено 45 осіб, які мають відношення до "Ізоляції". А в. о. ГУ Нацполіції на Донеччині Артем Кісько заявив, що на сьогоднішній день встановлено 166 громадян України, які пройшли через "Ізоляцію".

10 листопада Куликовському буде обрано запобіжний захід. Його підозрюють у торгівлі людьми, створенні терористичної групи, порушенні законів України та звичаїв війни.

За словами Асєєва, Куликовський був в "Ізоляції" до 2018 року. Пізніше він сам був ув'язнений  якийсь час через провину. У 2019 році, за словами його колишньої дружини, Куликовський виїхав до Росії. 2020 року його нібито бачили в Україні.

Раніше ми повідомляли, що у 2020 році телеканал "ТСН" випустив великий сюжет про життя Дениса Куликовського. Як виявилося, він має сім'ю, яка живе в Україні.

Нагадаємо, співробітники СБУ виклали у Мережу фото, на якому можна побачити Куликовського у кайданках. Деталі операції не були озвучені.

Також ми повідомляли, що український журналіст Асєв детально розповів про Куликовського, який до 2018 року вважався головним катом "Ізоляції".

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини