8 листопада 2021, 20:14

Білорусь раптово відмовилася експортувати електроенергію до України

З листопада 2021 року Білорусь відмовилася постачати Україні електроенергію на основі раніше укладених контрактів.

Білорусь раптово відмовилася експортувати електроенергію до України

8 листопада гендиректор ДПОЕ "Беленерго" Павло Дрозд повідомив Україну про те, що з цього місяця підприємство припиняє постачання електрики й укладати нові контракти не планує.

Лист Дрозда публікує Telegram-канал "Український діалог".

"Дякую за співпрацю та зацікавленість у придбанні білоруської електричної енергії", – зазначено у документі.

Директор з питань інформації та зв'язків із громадськістю асоціації "Український ядерний форум" Ольга Кошарна зазначила: попри те, що імпорт із Білорусі 8 листопада відбувся, надалі його вже не буде. Причини рішення Мінська поки що невідомі.

За словами експерта, восени стало зрозуміло, що майбутньої зими Україні не вистачатиме електроенергії. Делегація ДП "Енергоатома" тоді вирушила до Білорусі: "Відрядження було з 11 по 13 жовтня, вони (делегати – ред.) виконували таємне доручення Офісу президента щодо купівлі електроенергії з Білорусі".

Варто зазначити, що у 2021 році Україна тричі просила Білорусь про аварійні постачання електроенергії, які виникли через нестачу потужності в енергосистемі. Востаннє – 2 листопада.

Варто зазначити, що у жовтні з'явилися дані про намір Києва почати імпорт електрики з Білорусі, щоб позбутися загрози "енергокризи" у країні.

А вже наприкінці жовтня у комітеті Верховної Ради з питань енергетики зазначили, що російські та білоруські компанії скасували аукціони з продажу електроенергії.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини