19 жовтня 2021, 09:23

Україна зацікавлена у зустрічі з президентом Росії та готова до деяких кроків – Зеленський

Український президент оцінив шанси на зустріч з російським колегою у "нормандському форматі" незабаром.

Україна зацікавлена у зустрічі з президентом Росії та готова до деяких кроків – Зеленський

У понеділок, 18 жовтня, в інтерв'ю каналу ICTV Володимир Зеленський заявив про зацікавленість у зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним.

"Німеччина, Франція та Україна зацікавлені у зустрічі у "нормандському форматі". Україна, зі свого боку, зацікавлена у зустрічі з президентом Росії у будь-якому форматі", - сказав він.

Київ відкритий для переговорного процесу з Москвою. На підтримку цього також виступають канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон.

Зеленський нагадав, що лідери спочатку провели телефонні переговори з ним, а потім розмовляли з Путіним.

"Я не знаю всіх деталей їх розмови, і зрозуміло чому. Але, у принципі, ті речі, про які ми говорили, не були конфліктними, і ми готові до деяких кроків вперед, щоб зустріч (лідерів "Нормандської четвірки") відбулася", - розповів український президент.

Він підкреслив, що канцлер Німеччини хотіла б провести ще одні переговори з врегулювання конфлікту на Сході України до того, як піде з посади. Однак усі чекають згоди РФ, яка останнім часом ігнорує "нормандський формат".

"Відсоток того, що зустріч відбудеться, залежить від Росії. Я бачу, що пані Меркель хотіла б, щоб ця зустріч пройшла. Вона багато зробила для України, для "нормандського формату". Я думаю, шанси для цього є", - підсумував Зеленський .

Раніше Путін поскаржився Макрону та Меркель на те, що Україна нібито відмовляється виконувати Мінські домовленості, а також угоди саміту "Нормандської четвірки" у Парижі.

Нагадаємо, глава МЗС України заявив, що Володимир Зеленський давно готовий до зустрічі з російським колегою. У РФ дуже часто говорять про можливу зустріч президентів двох країн, проте конкретики з цього приводу у Кремлі немає.

Раніше Діалог.UA писав, що у Кремлі виключили можливість переговорів президентів Зеленського та Путіна до виконання Києвом "домашнього завдання".

Автор: Марина Журавлева

Останні новини