18 жовтня 2021, 14:17

Гармаш про захоплення у заручники спостерігачів ОБСЄ у Горлівці: "Це виклик Кремля 56 країнам"

В окупованій Горлівці найманці РФ не випускають двох співробітників Моніторингової місії ОБСЄ.

Гармаш про захоплення у заручники спостерігачів ОБСЄ у Горлівці: "Це виклик Кремля 56 країнам"

Про це на своїй сторінці у Facebook написав представник української делегації у Тристоронній контактній групі журналіст Сергій Гармаш, передає Діалог.UA.

У Горлівці найманці РФ взяли у заручники спостерігачів Моніторингової місії ОБСЄ, заблокувавши всі виходи з будівлі патрульної бази.

"У Горлівці фактично захопили у заручники співробітників Моніторингової місії ОБСЄ (СММ ОБСЄ)", - написав Гармаш.

Він зазначив, що 17 жовтня 2 чоловіки (30-39 років) у цивільному одязі увійшли у готель, де знаходилися співробітники СММ ОБСЄ, та повідомили їм про те, що їм дозволяється вільно пересуватися по всьому готелю та парковці за ним, у той же час їм не можна залишати приміщення готелю.

Крім цього, автомобільні ворота передової патрульної бази Місії у Горлівці були замкнені за допомогою ланцюга та навісного замка.

В обмін на звільнення співробітників СММ ОБСЄ у Горлівці вимагають звільнити члена незаконних збройних формувань Андрія Косяка.

"Нагадаю, ОБСЄ - це 57 держав, і всі рішення у ній приймаються консенсусом, тобто свою згоду на спрямування СММ ОБСЄ на Донбас і гарантії імунітету її членам давала і Росія. І той факт, що членів Місії де-факто утримують у заручниках бойовики, що фінансуються та керуютьсяі Росією, - це виклик кремлівської хунти всім іншим 56 країнам-членам ОБСЄ", - резюмував Гармаш.

17 жовтня агентство Reuters повідомило з посиланням на главу СММ ОБСЄ Яшара Халіта Чевіка, що через протести біля штаб-квартири ОБСЄ в окупованому Донецьку Організація призупинила свою місію зі спостереження на Донбасі.

Раніше окупанти РФ на Донбасі перестали пропускати через КПВВ патрулі спостережної Місії ОБСЄ, пославшись на розпорядження "влади".

Нагадаємо, у Донецьку заблокували виходи з готелю Park Inn, де розміщується Місія спостерігачів ОБСЄ в ОРДО.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини