12 жовтня 2021, 12:37

СБУ затримала фальшивомонетників, які продавали долари, що не відрізняються від справжніх

На валютний ринок України вкинули сотні тисяч фальшивих доларів, які без проблем проходять через детектори валют і не викликають підозр.

СБУ затримала фальшивомонетників, які продавали долари, що не відрізняються від справжніх

Служба безпеки України викрила угруповання, яке збувало фальшиві купюри. Зловмисники продавали високоякісні 100-доларові підробки за пів ціни.

Про це у вівторок, 12 жовтня, повідомила прес-служба відомства, передає Діалог.UA.

Шахраї встигли впровадити в український валютний ринок сотні тисяч купюр преміум-якості, які дуже складно відрізнити від справжніх.

Відомо, що "схему" організував житель Києва, налагодивши збут фальшивих доларів у різні регіони України. Фальшивомонетники працювали як мінімум з початку року, у зв'язку з цим в обігу перебуває вже досить велика кількість фальшивих 100-доларових купюр.

Банкноти поширювали через особисті зв'язки кілька разів на тиждень у середньому по кілька тисяч доларів.

СБУ зазначає, що підроблені гроші були високоякісними та не розпізнавалися детекторами валют як фальшиві.

Зловити зловмисників вдалося у ході спецоперації. Правоохоронці затримали організатора схеми та покупця під час реалізації чергової партії підроблених $2 тис.

Раніше СБУ затримала злочинців, які вербували найманців серед українців для війни у Сирії. Бойовикам обіцяли до 10 тисяч доларів на місяць.

Нагадаємо, економіка "ЛНР" опинилася під загрозою через партії фальшивих рублів, які були ввезені з Росії на окуповані території.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини