12 жовтня 2021, 10:55

У Києві розпочався саміт Україна – ЄС: чого чекати від зустрічі

Учасники обговорять співпрацю у сфері безпеки й оборони, розвиток ситуації на Донбасі та в окупованому Криму.

У Києві розпочався саміт Україна – ЄС: чого чекати від зустрічі

Вранці у вівторок, 12 жовтня, керівники інституцій Європейського союзу прибули у Маріїнський палац, де їх вітав український лідер.

Президент України Володимир Зеленський, президент Європейської ради Шарль Мішель і президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйен почали засідання 23-го саміту Україна - ЄС. Сторони планують обговорити ряд проблем, а саме: дипломатичні зусилля, спрямовані на відновлення суверенітету та територіальної цілісності України, подальше зміцнення співробітництва у сфері протидії гібридним загрозам і боротьби з дезінформацією. Однією з ключових тем буде агресія РФ на Донбасі та у Криму.

ЗМІ писали, що Євросоюз визнає Росію стороною конфлікту у війні на Донбасі на наступному саміті ЄС - Україна.


Крім того, у рамках саміту заплановано підписання низки угод між Україною та Європейським союзом. За його результатами буде прийнято спільну заяву.

Перед початком зустрічі Урсула фон дер Ляйен заявила, що Київ і Брюссель мають бути більш "амбітними" у двосторонніх відносинах.

"ЄС і Україну пов'язують тісні й особливі узи <...> Я хочу, щоб ми залишалися амбітними у наших відносинах. Давайте дізнаємося, що ми ще можемо зробити разом", - написала глава ЄК на своїй сторінці у Twitter.

Як писав Діалог.UA, Євросоюз визнав європейський вибір України та її прагнення бути членом ЄС. Про це заявив Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

Раніше повідомлялося, що Європейський союз планує посилити критику агресії Росії на своєму наступному саміті в Україні. Готуються жорсткі заяви на адресу Москви, оскільки на Донбасі продовжують гинути люди.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини