22 травня 2025, 15:55

Москва знову повторила стару вимогу: тепер уже для підписання меморандуму про припинення вогню

Влада РФ у черговий раз, замість того щоб працювати над мирною угодою, поставила під сумнів легітимність Володимира Зеленського.

Замість реальних кроків до миру, Росія знову робить ставку на ультиматуми. У МЗС РФ заявили, що Зеленський має залишити посаду президента, перш ніж можна буде говорити про підписання мирного меморандуму, повідомляє Dialog.UA.

Москва знову висловила сумніви щодо можливості досягнення миру з чинним українським керівництвом. Максим Мусіхін, директор правового департаменту МЗС РФ, заявив, що для підписання меморандуму про майбутнє врегулювання військового конфлікту Київ має змінити свого президента.

На його думку, нинішній лідер України Володимир Зеленський нібито втратив не лише міжнародну, а й внутрішню легітимність, внаслідок чого будь-які документи, підписані ним, можуть мати юридичну недійсність і викликати сумніви щодо своєї правомірності.

Раніше ініціативу про підписання такого меморандуму висунув російський диктатор Володимир Путін після телефонної розмови із президентом США Дональдом Трампом, відмовившись від безумовного припинення вогню.

Передбачається, що у цьому документі будуть зафіксовані основні принципи угоди, а також зазначені умови можливого припинення вогню. При цьому Москва наголошувала, що конкретних термінів підготовки та укладання такої угоди поки що не існує та їх не планується встановлювати.

Володимир Зеленський не раз наголошував на готовності України до прямих переговорів, проте Кремль, як і раніше, ухиляється від реальних кроків до припинення війни, використовуючи все нові приводи, щоб затягнути процес і уникнути справжнього мирного врегулювання.

Як раніше Dialog.UA повідомляв, Дональд Трамп заявив, що Володимир Путін не припинить війну, оскільки вважає, нібито здобуває перемоги на полі бою.

Тим часом Володимир Зеленський зазначив: поки незрозуміло, що саме Путін вкладає у поняття "меморандум", проте Україна готова прийняти цей документ, уважно його вивчити, запропонувати свої коригування, при цьому чітко позначивши, що не збирається виводити війська з власної території, а сам меморандум, на його думку, може стати основою для розроблення дорожньої карти, що веде до повноцінної мирної угоди.


Автор: Светлана Романенко

Останні новини