Росія палає у лісових пожежах, вогонь швидко розповзається: все ще гірше, ніж минулого року
Цього року загальна площа загорянь збільшилася у 2,5 рази порівняно з минулим роком: площа лісів, що горять, уже дорівнює території Чорногорії.
Росія стикається з катастрофічними лісовими пожежами, які продовжують поширюватися зі швидкістю, що лякає. За даними Рослісгоспу, площа загорянь досягла 12 000 кв. км. Це практично вся територія Чорногорії (13,8 тис. кв. км) і більша, ніж площі таких країн, як Катар, Ямайка та Ліван.
Пожежі охопили країну на тлі недостатнього фінансування лісової галузі та завзятого ігнорування проблеми. У 2025 році загальна площа загорянь збільшилась у 2,5 рази порівняно з минулим роком. Зафіксовано близько двох тисяч лісових пожеж, що на 20% більше, ніж 2024 року.
Чому Росія горить
Експерти пов'язують катастрофу з кількома чинниками. Рання весна та малосніжна зима призвели до відсутності вологи у ґрунті. Лісопожежний сезон розпочався на місяць раніше, ніж звичайно: замість квітня вже у березні. Основними причинами спалахів були спалювання трави та необережне поводження з вогнем місцевих жителів. Варварські вирубки лісів і деградація державного контролю посилили ситуацію. Лісова галузь десятиліттями зазнає "оптимізації", а фактично — хронічного недофінансування.
Замість боротьби з природними катастрофами та захисту своєї території Кремль спрямовує мільярди на війну проти України. На тлі військової кампанії проблеми внутрішнього ладу відходять на другий план, і Росія просто згорає.
Забайкалля та Бурятія в епіцентрі катастрофи
Основний удар припав на Забайкальський край, де сталося близько 80% усіх спалахів. На 14 травня у краї горить 629 тис. гектарів лісу, що змусило владу спочатку оголосити режим НС регіонального рівня, а потім підвищити його до федерального.
Пожежі палахкотять і у Бурятії, де з 13 травня також діє режим НС. На ранок 15 травня там горять 20 лісових ділянок на загальній площі понад 58 тисяч га. Не оминула катастрофа й Амурську область: у Шиманівському окрузі вогонь наблизився до закритого міста Ціолковського, поряд із космодромом Східний.
Ціна бездіяльності: мільярди на війну замість захисту природи
Поки що Росія продовжує витрачати колосальні кошти на війну, її власні території руйнуються від вогню. Хронічна недофінансованість лісової галузі, знищення лісових масивів заради нелегальної вирубки та відсутність контролю над ситуацією призводять до того, що країна буквально спалюється на очах.
Гігантські лісові масиви Росії перетворюються на попелища. Природні ресурси знищуються на тлі байдужості влади, а зруйновані екосистеми ведуть до посух і подальших катастроф. Люди втрачають будинки, природа гине, а уряд замість порятунку країни спрямовує мільярди на війну.
Як раніше повідомляв Dialog.UA, Сибір охопили руйнівні пожежі й урагани.