1 липня 2025, 14:00

Російська промисловість впала у кризу: дані за червень вразили Кремль – Reuters

Росія офіційно впала у промислову кризу: останні дані (червня) показали, що заводи почали масове скорочення робочих місць і замовлень, а економіка в'язне у рецесії.

Російська промисловість впала у кризу: дані за червень вразили Кремль – Reuters

У Росії стрімко погіршується ситуація у промисловому секторі. Згідно з новими даними дослідження S&P Global, опублікованими Reuters, у червні російське виробництво впало найшвидшими темпами більш ніж за три роки з березня 2022-го, коли Кремль розпочав повномасштабне вторгнення в Україну.

Виробництво обрушилося після короткого сплеску

Індекс ділової активності (PMI) у російському обробному секторі впав до 47,5 пункту порівняно з 50,2 у травні. Падіння нижче за позначку у 50 пунктів означає рецесію галузі. По суті, щойно показавши боязке зростання навесні, промисловість знову пірнула у спад.

Замовлення зникають, а підприємства скорочують людей

Експерти фіксують одразу кілька тривожних ознак: виробництво скорочується четвертий місяць поспіль, нові замовлення впали, а підприємства почали звільняти працівників найвищими темпами з квітня 2022 року. Найбільші російські компанії пояснюють це зниженням купівельної спроможності населення та відсутністю попиту.

Експортні замовлення б'ють антирекорди

Особливо різко впали експортні замовлення. Темп падіння є максимальним із листопада 2022 року. У компанії S&P Global зазначають, що на російський експорт тисне і невигідний курс рубля, що погіршує цінову конкурентоспроможність ключових зовнішніх ринках.

Військові вливання більше не допомагають

При цьому останніми роками Кремль штучно утримував промисловість на плаву за рахунок масштабних держзамовлень для армії та військового виробництва. Але тепер, навіть незважаючи на ці вливання, галузь починає захлинатися від слабкості попиту та руйнування звичних експортних каналів.

Бізнес втрачає віру у майбутнє

Роботодавці, за даними дослідження, розпочали масове скорочення персоналу та згортають плани розвитку. Рівень бізнес-оптимізму скотився на мінімальні значення з жовтня 2022 року. Навіть ті, хто ще сподівається на зростання попиту, визнають, що ситуація дедалі більше нагадує повномасштабну кризу.

Так виглядає реальний стан російської економіки, яку кремлівська пропаганда досі називає "стійкою" й "успішною".

Раніше Dialog.UA повідомляв, що російська влада, намагаючись врятувати збитковий "Газпром", планує щорічно підвищувати тарифи на газ для промисловості на 20%.


Автор: Марк Ворошилов

Останні новини