Вугільна галузь РФ іде у штопор: шахтарі Кузбасу оголошують страйк через борги – ЗМІ
Вугільна галузь Росії, одна з основ її економіки, йде у штопор на тлі серйозної кризи та нових страйків шахтарів Кузбасу.
Започаткована Кремлем війна проти України продовжує активно руйнувати економіку Росії. Серед постраждалих галузей - вугледобувна, одна з найбільших і стратегічно важливих для РФ. Шахтарі шахти "Інська" у Кемеровській області оголосили страйк через невиплату заробітної плати за чотири місяці.
Борг перед 382 працівниками становить 46 мільйонів рублів (близько 436 тисяч доларів).
У жовтні шахтарі вже влаштовували акцію протесту, оголосивши голодування біля адміністративної будівлі шахти. Тоді керівництво пообіцяло виплатити борги до 28 жовтня, але обіцянку не було виконано. Більше того, із листопада працівників почали масово звільняти, а з середини місяця діяльність шахти звели до підтримки її життєзабезпечення.
З 2 грудня 25 шахтарів планують розпочати новий страйк, який триватиме до повного погашення боргів.
Ситуація на шахті "Інська" - це відображення кризи, що вразила вугледобувну галузь Росії. Втрата європейського ринку, куди раніше йшла значна частина російського вугілля, стала фатальною для багатьох підприємств. Санкції та економічна ізоляція зробили російське вугілля неконкурентоспроможним. Санкції Заходу, втрата ринків збуту та падіння попиту на російську продукцію у Китаї та Індії призвели до катастрофічних наслідків: шахти закриваються, видобуток вугілля скорочується, а шахтарі опиняються без зарплат і роботи.
"Кризисні явища у цій галузі продовжують наростати. Все більше шахт стають збитковими, скорочують видобуток, звільняють працівників і закриваються", - зазначає Центр протидії дезінформації при РНБО.
Проблеми вугільної галузі відбивають загальну кризу у російській промисловості. Подібна ситуація складається у видобутку алмазів, целюлозно-паперової промисловості та нафтопереробленні.
Невдоволення робітників зростає, що загрожує соціальній стабільності у ключових промислових регіонах. Страйк на шахті "Інська" лише один із безлічі сигналів про те, що економічні та соціальні наслідки війни є все більш відчутними.
Започаткована Путіним війна проти України не лише знищує життя й інфраструктуру, а й підриває економічне майбутнє самої Росії. Санкції, ізоляція та збільшувана геополітична напруженість перетворюють ключові галузі російської економіки на зони суцільних збитків і банкрутств. Російській владі доведеться обирати: продовжувати агресію ціною повної руйнації економіки або шукати шляхи до припинення війни та відновлення зруйнованих економічних зв'язків, зазначають аналітики.
Як повідомляв Dialog.UA, Індія різко скоротила імпорт вугілля із РФ, хоча ще два роки тому була на другому місці серед покупців твердого палива у Москви.
Останні новини
"Ми житимемо у зовсім іншому світі", – Захід відреагував на готовність США визнати Крим за Росією
07:20Коли здавалося, що гірше вже нікуди: "Газпром" зазнає колосальних збитків і б'є рекорд за рекордом
07:09Трамп згадав про сварку із Зеленським в Овальному кабінеті та розповів, навіщо вона була потрібна
06:30Російській економіці загрожує крах після закінчення війни з Україною: санкції спрацювали – Reuters
13:02