21 червня 2024, 07:36

Масштабна DDoS-атака поклала платіжну систему "Мир": у Києві повідомили, хто за нею стоїть

Наймасштабнішу DDoS-атаку в історії здійснили хакери з української IT Army.

Масштабна DDoS-атака поклала платіжну систему "Мир": у Києві повідомили, хто за нею стоїть

Не так давно українські хакери обіцяли покласти всю банківську систему Кремля, а вчора стало відомо, що це були не гучні слова або порожні обіцянки.

Учора, 20 червня, було здійснено масштабну DDoS-атаку, унаслідок якої у багатьох користувачів у РФ перестали працювати електронні платформи "Сбербанку", "ВТБ", "Тінькоффа", "Білайну", "МТС", "ВКонтакте" й ін., інформує пресслужба IT Army.

DDoS-атаки зазнала й інфраструктура Національної платіжної системи РФ "Мир".

Водночас у самій компанії запевняють, що нібито вони від самого початку були готові до подібних атак, а також мають хорошу систему моніторингу, щоб запобігти початку самої атаки: нібито у результаті вчорашньої DDoS-атаки було зачеплено лише честь сервісів, а система швидких платежів і далі працювала у штатному режимі.

Співробітники ресурсу Downdetector повідомляють, що пік проблем у РФ із платіжною системою "Мир" припав на 14:00 за Москвою. Ба більше, деякий час не можна було потрапити і на сам сайт оператора.

Платіжну систему "Мир" Кремль створив у 2014 році, коли Захід ввів санкції проти РФ через анексію Криму. Перші картки "Мир" було презентовано 2015 року. Відтоді такі відомі платіжні системи, як Visa і Mastercard, зобов'язані були співпрацювати з "Мир".

Раніше хакери з "РДК" виклали у Мережу секретну документацію щодо двох російських ракет.

Нагадаємо, проросійські хакери створили фейкові сторінки Малюка та Буданова.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини