1 травня 2024, 07:38

Паливна проблема Путіна: як Україна "б'є" по дизпаливу та бензину

Атаки безпілотників на НПЗ РФ призводять до скорочення виробництва та спричиняють різке зростання цін усередині самої Росії.

Паливна проблема Путіна: як Україна "б'є" по дизпаливу та бензину

Безперервні атаки дронів на НПЗ змушують Кремль одночасно намагатися захистити свій нафтопереробний комплекс і продовжувати вести війну в Україні. Однак такі атаки призвели до того, що в одній з найбільших у світі нафтових держав закінчується бензин.

Лише за останній тиждень ціна на дизпаливо у РФ зросла на 10%, інформує ресурс Politico. Ціна на бензин збільшилася на 20% з початку 2024 року.

Минулої середи під удари дронів потрапили одразу два сховища з паливом, що належать "Роснефти". Тільки з початку року під ударами опинилися десятки НПЗ у 9 регіонах РФ. Київ не раз наголошував, що ці заводи є законною метою.

Ексофіцер британської розвідки Філіп Інгрем заявив, що ця ситуація нагадує історію з комаром. Ви його не можете знайти, не можете вбити, та він щоночі повертається до вас.

Москва вперше за довгі роки змушена скоротити експорт палива. Минулого тижня було відвантажено 712 тисяч тонн дизпалива та газойлю, а рік тому ці цифри становили 844 тисячі тонн.

Для Кремля це як політична, так і військова проблема. Дешеве паливо всередині самої країни мало значення як для продовження війни проти України, так і для загравання Путіна з росіянами на тлі того, що у країні низькі зарплати.

Аналітик Фонду національної енергетичної безпеки РФ Ігор Юшков заявив, що найближчим часом ціни на паливо не знизяться. Ба більше, РФ доведеться імпортувати бензин із Білорусі.

Ще 2023 року Кремлю довелося запровадити заборону на експорт дизпалива та бензину. У листопаді 2023 року цю заборону послабили, але вона знову набула чинності з березня 2024 року, коли атаки дронів є постійними.

З 2023 року дизпаливо та бензин у РФ закуповують тільки країни Південної Америки, Північної Африки й ОАЕ. Зараз Кремль стоїть перед вибором: або і далі продавати паливо цим країнам, щоб мати ресурси для продовження війни проти України, або ж звернути погляд на громадян своєї країни.

Експертка з російської економіки Марія Шагіна заявила, що Київ знайшов "технологічну вразливість" Москви. Удари українських дронів по НПЗ РФ прискорюють вплив санкцій з боку Заходу.

Однак така політика з боку Києва не надто припала до душі Вашингтону. У Пентагоні заявили, щоб Україна більше не атакувала НПЗ РФ.

У Києві заявили, що вони й надалі робитимуть усе можливе, щоб якнайшвидше вивести РФ із війни.

Раніше ми повідомляли, що у ніч на 27 квітня безпілотники атакували НПЗ під Краснодаром, паралізувавши роботу "Слов'янськ ЕКО".

А у ніч на 28 квітня безпілотники атакували нафтобазу "Калуганефть" на території РФ.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини