4 березня 2024, 12:14

У Росії почали вводити нову заборону: поліція вже полює на росіян із квітами

У Росії поліція заборонила жінці покласти квіти до пам'ятника, погрожуючи штрафом за "викид побутового сміття".

У Росії почали вводити нову заборону: поліція вже полює на росіян із квітами

У російському Сочі поліція заборонила жінці покласти квіти до меморіалу жертв політичних репресій. Цілком ймовірно, вона намагалася вшанувати пам'ять убитого у російській в'язниці опозиціонера Олексія Навального. Однак з'ясувалося, що згідно з російським законодавством, це можна робити тільки 30 жовтня - у День пам'яті репресованих.

У будь-який інший день покладання квітів до пам'ятника вважається "несанкціонованим викидом сміття", що карається згідно із законом Красодарського краю. Про це повідомив журналіст Рустем Адагамов, опублікувавши відео інциденту на своїй сторінці у соціальній мережі Twitter.

На кадрах видно, як поліцейські підходять до жінки та кажуть, що їй не можна тут перебувати. Заборонити покладання квітів намагалися відразу четверо кремезних співробітників поліції.

"Оцініть рівень абсурду того, що відбувається, за шкалою від 1 до 10", - коментує відео Адагамов.

Менты в Сочи пытались проверить документы у женщины, которая пришла положить цветы к мемориалу репрессированным, и объяснили, что это можно делать только 30 октября — в День памяти репрессированных. А 2 марта возложение цветов к памятнику считается "несанкционированным выбросом… pic.twitter.com/RvGy9VL3p2

— Рустем Адагамов (@adagamov) March 3, 2024Користувачі у коментарях засудили дії поліції, назвавши їх "абсурдними" та "цинічними", зазначаючи стрімке перетворення Росії на тоталітарну державу.


Зазначимо, у Москві кілька тисяч росіян вийшли, щоб попрощатися з убитим російським опозиціонером Олексієм Навальним. Люди вигукували антивоєнні гасла.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини