1 березня 2024, 10:01

Армія у 85 тисяч осіб і Крим за РФ: у WSJ опублікували проєкт "мирного договору" Кремля

"Мирний" план Путіна, який той пропонував Києву 2022 року, на ділі перетворював Україну на недодержаву.

Армія у 85 тисяч осіб і Крим за РФ: у WSJ опублікували проєкт "мирного договору" Кремля

У розпорядження західної преси потрапили секретні документи, у яких ідеться про проєкт мирного договору, складеного Путіним навесні 2022 року.

Документ від 15 квітня 2022 року передбачав створення з України нейтральної держави, яка не має права вступати у військові блоки, інформує видання The Wall Street Journal.

Також документ передбачав заборону відновлювати свої збройні сили за допомогою Заходу, а Крим мав відійти до Росії.

Як ми знаємо, 2022 року Києву та Москві не вдалося домовитися щодо цього документа. Зараз Київ заявляє, що готовий піти на нові переговори, але тільки за умови виведення з України всіх російських військ.

У проєкті договору Кремля Україні було заборонено вступати до НАТО, але немає таких заборон щодо ЄС. ЗСУ мають бути скорочені, а озброєння має бути тільки вітчизняне, не західне. РФ наполягала на чисельному скороченні бронетехніки й обмежувала Київ у створенні ракет з максимальною дальністю польоту.

Російська мова мала дорівнювати українській, особливо у судовій системі й уряді. Контроль над Кримом переходить Росії без будь-якого "нейтрального" статусу.

У проєкт не включили питання про статус Донбасу, пославшись на те, що Зеленський і Путін самі у майбутньому вирішать це питання.

Згідно з планами Кремля, чисельність ЗСУ мала становити 85 тисяч осіб. Танків мало бути не більше 342 одиниць і 519 артилерійських систем. Дальність ракет мала бути обмежена 40 км.

З початку року Путін постійно посилає сигнали Заходу про готовність заморозити конфлікт в Україні. Однак Київ прекрасно розуміє, що ця ситуація буде на руку тільки РФ.

Раніше західні військові експерти оцінили можливість РФ перейти до нового наступу в Україні влітку 2024 року.

Тим часом Остін закликав Захід якомога більше виділяти допомогу Україні, інакше доведеться воювати в Європі.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини