4 грудня 2023, 08:03

Що ховається за указом Путіна про збільшення чисельності армії РФ: аналітики дали відповідь

Путін збирається збільшити чисельність російської армії до 1,32 млн осіб.

Що ховається за указом Путіна про збільшення чисельності армії РФ: аналітики дали відповідь

Експерти заявляють, що новий указ Путіна про збільшення чисельності армії - це не негайне керівництво до дії, а формальне визнання тієї кількості, яка має бути у РФ у майбутньому.

Аналітики з Інституту вивчення війни повідомляють, що ще 1 грудня Путін підписав указ про збільшення чисельності бойового складу до 1,32 млн осіб, а загальне збільшення самої армії - до 2,209 млн осіб.

Ще у вересні 2022 року Путін підписав указ про часткову мобілізацію до лав ЗС РФ. А за 21 місяць війни РФ втратила на полі бою вбитими та пораненими близько 300 тисяч осіб, заявив 29 листопада генсек НАТО Столтенберг.

Заступник голови Радбезу РФ Дмитро Медведєв заявив, що з 1 січня 2023 року до лав ЗС РФ вдалося завербувати приблизно 410 тисяч осіб.

Експерти заявляють, що часткова мобілізація 300 тисяч осіб і такі ж втрати на полі бою говорять про фактичний приріст армії РФ на 170 тисяч осіб.

На ділі виходить, що новий указ Путіна не встановлює нову чисельність російської армії, а юридично узаконює ту цифру, яка вже є за фактом.

Раніше Ходаковський пояснив, чому Україна так сильно прагне у НАТО.

Нагадаємо, аналітики з ISW розповіли про те, як шторм у Чорному морі завдав шкоди військовій інфраструктурі окупантів на Херсонщині й у Криму.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини