25 вересня 2023, 07:31

На Путіна може чекати ще один ордер від МКС: Київ і міжнародні юристи почали роботу

Юристи спільно з прокуратурою України готують у МКС нове обвинувачення проти Путіна: умисне заподіяння голоду під час війни.

На Путіна може чекати ще один ордер від МКС: Київ і міжнародні юристи почали роботу

Ще навесні 2023 року МКС видав ордер на арешт Путіна за незаконне вивезення українських дітей з окупованих територій. Однак на цьому справа може і не закінчитися та на російського диктатора чекає ще одне звинувачення.

Журналісти видання The Guardian пишуть, що юристи-правозахисники вже зафіксували випадки, коли окупанти використовували голод як зброю війни.

Зібрані документи та свідчення можуть дати повне право МКС висунути Путіну ще одне обвинувачення.

Юрист компанії Global Rights Compliance Юсуф Хан заявив, що РФ використовувала голод як зброю у три етапи.

Перший етап - вторгнення в Україну, облога низки міст і припинення постачання продуктів до них. На другому етапі було повне знищення всіх запасів води та продуктів. Третій етап - РФ обмежила або повністю заборонила експорт продукції з України.

Ще 2018 року Радбез ООН ухвалив резолюцію, яка засудила голод як зброю війни.

Юристи та прокуратура ще працюватимуть над досьє, щоб воно відповідало 15-й статті Римського статуту. Після цього один із прокурорів Гааги вирішуватиме, чи пускати справу у хід.

З 14 вересня в Україні почав працювати офіс МКС.

Раніше ми повідомляли, що у МКС можуть видати ордер на арешт Лукашенка, який займається пропагандою, дезінформацією та постійно підіграє РФ в її агресії.

Нагадаємо, фінські журналісти злили у Мережу відео 1990-х років, на якому ще молодий Путін ловить рибу, п'є алкоголь і носить старі спортивні речі.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини