30 березня 2023, 08:05

Не все так гладко у Кадирова у Чечні: в ISW розповіли, чого боїться глава республіки

Кадиров стурбований останніми подіями у Гудермесі, коли двоє чоловіків намагалися атакувати відділення поліції.

Не все так гладко у Кадирова у Чечні: в ISW розповіли, чого боїться глава республіки

Глава Чечні стурбований тим фактом, що його авторитет у республіці не такий сильний, як він звик вважати. Свідченням тому є останні події у Гудермесі, коли двоє чоловіків атакували місцеве відділення поліції.

У ніч на 28 березня силовики Чечні вбили двох чоловіків, які атакували будівлю поліції у Гудермесі. Аналітики з Інституту вивчення війни проаналізували ці події.

Аналітики нагадують, що саме у Гудермесі розташований університет для кадировського спецназу. Не виключено, що напад на поліцію якось із цим пов'язаний.

Через якийсь час Кадиров вирішив викласти у Мережу кадри, на яких він із 15-річним сином і силовиками оглядає місце нападу та тіла вбитих чоловіків.

У такий спосіб Кадиров хотів показати всім чеченцям, що будь-хто, хто піде проти влади, буде так само вбитий. Одночасно з цим він вирішив зміцнити свій авторитет, що похитнувся, серед жителів Чечні.

У ISW упевнені, що Кадиров сильно стурбований ситуацією всередині республіки, оскільки він дуже швидко відреагував на ситуацію у Гудермесі.

Ще 13 березня глава Чечні прилітав до Путіна зі звітом, у якому хотів показати всю важливість його республіки для РФ у військовому та політичному плані.

Путін міг скористатися побоюваннями Кадирова втратити владу у Чечні. На цьому тлі президент РФ міг змусити Кадирова направити в Україну ще більше бійців.

Будь-яку позаштатну ситуацію у Чечні Кадиров зараз розглядає як загрозу для себе та боязнь втратити довіру з боку Путіна.

Раніше ми повідомляли, що 29 березня Кадиров виступив із терміновою заявою на тлі НП у Гудермесі.

Тим часом Чечня відроджує боротьбу за незалежність: на проспекті Кадирова у центрі Грозного з'явився заклик.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини