28 березня 2023, 21:15

Чечня відроджує боротьбу за незалежність: на проспекті Кадирова у центрі Грозного з'явився заклик

У Чечні вивісили борди з портретами чеченських інтелігентів, які у різні роки виступали за незалежність республіки.

Чечня відроджує боротьбу за незалежність: на проспекті Кадирова у центрі Грозного з'явився заклик

Поки Володимир Путін продовжує мріяти про статус "збирача земель руських", у підконтрольній йому Чечні згадали, що республіка завжди боролася за незалежність. Ймовірно, у Грозному вирішили скористатися моментом і вимагати виходу з орбіти впливу Кремля.

Через рік і місяць після повномасштабного вторгнення армії РФ в Україну у центрі Грозного на тунелі "Хвилинка" на проспекті Кадирова з'явилися білборди з обличчями інтелігенції республіки, які були "провідниками" у боротьбі за незалежність регіону. Екран із портретами супроводжується написом "Відроджуємо образ вайнахської інтелігенції".

Як пише російський ТГ-канал "ВЧК-ОГПУ", найцікавіша із зображених персон - це письменник та історик Абдурахман Авторханов. Під час Другої світової війни він виступав проти СРСР, а тому перейшов на бік Німеччини та був головним редактором газети "Газават", епіграфом якої були слова: "Аллах над нами, а Гітлер з нами". Пізніше, проживаючи у Німеччині, був представником президентів Ічкерії Дудаєва та Масхадова.

На першому місці на білборді представлений автор гімну "Незалежної Ічкерії" Абузар Айдаміров

Другий - Юсуп Темерханов, який, згідно з матеріалами слідства, убив полковника Буданова, якого визнали винним у викраденні та вбивстві 18-річної чеченки Ельзи Кунгаєвої.

Третій - польовий лікар, який під час війни у Чечні врятував життя Шамілю Басаєву.

Імовірно, найцікавіше тільки очікує на Кремль.

Нагадаємо, наприкінці січня 2023 року Кадиров раптово записав звернення до Заходу, в якому поставив запитання, чому Грозному не допомогли у війні за свободу та незалежність Ічкерії.

Депутат Верховної Ради Олексій Гончаренко вважає, що висловлювання глави Чечні свідчить про початок процесів розпаду РФ.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Анастасия Югова

Останні новини