21 вересня 2022, 12:19

Як одурманюють росіян: політтехнолог Тізенгаузен перерахував головні прийоми російської пропаганди

Борис Тізенгаузен зазначив, що російські пропагандисти використовують класичні гебельсівські прийоми.

Як одурманюють росіян: політтехнолог Тізенгаузен перерахував головні прийоми російської пропаганди

Політолог і політтехнолог Борис Тизенгаузен назвав основні прийоми російської пропаганди: це "Гнилий оселедець", "Жахлива брехня", "Думка більшості" та новомова. В інтерв'ю для YouTube-каналу PeopleLife він коротко описав кожен із цих методів і навів яскраві приклади.

Прийом "Гнила оселедець" полягає у тому, що вигадується факт стосовно лідера іншої держави, абсолютно жахливий факт (наприклад, він їсть дітей або "Зеленський - наркоман"), а потім у ЗМІ постійно розкручується цей наратив. "Найцікавіше, щоб показати, що Зеленський - наркоман, вони, знаєте, що роблять на російському телебаченні? Уповільнюють швидкість відтворення на 0,6, коли він щось говорить, і виходить, що у нього сповільнена мова. А потім кажуть: "Дивіться, він же неадекват". Це така тупість, але вона працює", – пояснив політтехнолог.

Наступний елемент геббельсівської пропаганди – це "Жахлива брехня", наприклад, біолабораторії, гуси-вбивці тощо. За словами Тизенгаузена, ця брехня настільки жахлива, що у неї хочеться вірити, тому цей прийом працює.

Ще дуже дієвий метод пропаганди – "Думка більшості". "Наприклад, коли вони випускають соціологічні опитування та кажуть, що 80% підтримують так звану "спецоперацію". І людина сидить і думає: "Я у меншості, напевно, зі мною щось не так". А один с одним не розмовляють, тому що не можна обговорювати, адже можуть донести. І, до речі, у комплексі з репресивним механізмом цей колективний тиск "більшістю" працює на ура", - зазначив експерт.

Після цього Борис Тізенгаузен нагадав, що останнім часом росіяни почали активно застосовувати ще один цікавий елемент пропаганди – новомову, яка раніше особливо ніде не застосовувалася. "Це коли вони вибухи "хлопками" називають, використовують вираз "негативний наступ" і т. д. Все це робиться для того, щоб просто знизити градус паніки у суспільстві, тому що якби вони називали вибухи вибухами, то, гадаю, евакуювалися б не лише люди з Білгорода чи Курська, а й десь глибше", – сказав політтехнолог.

Потім він ще раз наголосив, що росіяни використовують пропагандистські методи на "відмінно".

Нагадаємо, Борис Тізенгаузен розповів, на що розраховує Путін: "Їм потрібно або міняти тактику, або..."

Раніше Борис Тізенгаузен припустив, коли Україна отримає право завдавати ударів по військовим об'єктам Білорусі.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дарья Александрова

Останні новини