20 липня 2022, 11:20

Путін знайшов "винних" у проблемах доставки російського газу до ЄС

За словами глави РФ, у зниженні прокачування російського газу через трубопровід "Північний потік" винна компанія, яка ремонтує газопровід.

Путін знайшов "винних" у проблемах доставки російського газу до ЄС

З 11 липня "Газпром" перестав прокачувати газ до Європи, пославшись на ремонтні роботи трубопроводу "Північний потік". Однак і у цьому випадку президент РФ знайшов винних. Звичайно ж, це не РФ, а компанія, яка нібито займається профілактикою трубопроводу.

Учора, 19 липня, у Тегерані під час спілкування з пресою Путін заявив, що після ремонтних робіт "Газпром" відновить прокачування газу трубопроводом, але знизить його рівно вдвічі, інформує Reuters.

Згідно з даними росЗМІ, трубопровід "Північний потік" знаходиться на ремонті з 11 по 21 липня. Після цього нібито "Газпром" готовий відновити постачання газу до країн ЄС, але при цьому суттєво зменшать потужності прокачування.

За словами Путіна, на сьогоднішній день роботу трубопроводу забезпечує 6 газоперекачувальних агрегатів фірми Siemens Energy. Проте один із них уже вийшов з ладу.

Раніше труба працювала завдяки двом машинам, які за добу могли закачати 60 млн кубометрів природного газу. Зараз може працювати тільки одна машина, а отже і прокачування зменшиться рівно вдвічі. Путін заявив, що у цій справі винні не у "Газпромі", а в ЄС. Також 26 липня на ремонт має бути відправлена ще одна проблемна турбіна.

Путін звинуватив і Україну, яка закрила один із транзитів газу до ЄС. Однак не варто забувати, що станція Сохранівка зараз знаходиться на окупованій території, а отже вся вина лежить на Кремлі.

Ще 10 липня уряд Канади дав добро повернути одну з турбін на газопровід "Північний потік". На цьому наполягав сам Берлін.

Вашингтон і країни ЄС підтримали таке рішення Канади, проте проти виступила Україна. За словами Кулеби, такий крок насправді означає перемогу РФ у газовому конфлікті.

Лідер української діаспори у Канаді Пол Грод уже подав до суду на рішення уряду. За його словами, така позиція суперечить санкціям, введеним проти РФ через її вторгнення в Україну.

Раніше експерт Крутіхін висловив упевненість, що Путін вирішив використати ситуацію з "Північним потоком" як зброю і шантаж щодо ЄС.

Нагадаємо, 18 липня країни ЄС змогли укласти договори одразу з трьома країнами про постачання газу до Європи.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини