1 липня 2022, 13:07

Путін оголосив про прискорення експансії у Білорусі: "Спільно простіше"

Диктатор Володимир Путін прискорює об'єднання РФ і Білорусі у так звану "Союзну державу".

Путін оголосив про прискорення експансії у Білорусі: "Спільно простіше"

Москва прискорює процеси експансії у Білорусі на тлі поразки у війні з Україною. Відповідну заяву 1 липня зробив російський диктатор Володимир Путін у своєму відеозверненні до учасників IX Форуму регіонів Росії та Білорусії.

Вона була опублікована на офіційному сайті Кремля.

У подіях, що відбуваються, Путін звинуватив Захід, який обрушив на Росіюта Білорусь важкий санкційний удар за агресію проти України.

"Безпрецедентний політичний і санкційний тиск з боку... колективного Заходу підштовхує нас до того, щоб прискорити об'єднювальні процеси, адже спільно простіше мінімізувати збитки від незаконних санкцій, що приймаються", - сказав диктатор.

Він уточнив, що РФ разом із Білоруссю має намір разом запускати виробництво продукції, яку країни втратили через санкції, а також "напрацьовувати нові компетенції та розширювати співпрацю з дружніми країнами".

Ймовірно, йдеться про створення так званої "Союзної держави". Напередодні білоруський диктатор Олександр Лукашенко відкрито загрожував пострадянським країнам, які не бажають наближатися до цього утворювання.

"Сьогодні країни пострадянського простору мають бути щиро зацікавлені у зближенні із Союзною державою, якщо, звичайно, вони хочуть зберегти свої суверенітет і незалежність", - сказав він.

Проте позиція диктатора була неоднозначною. Паралельно із погрозами він виступив категорично проти поглинання Білорусі Росією.

"Ми не настільки безглузді, щоб когось інкорпорувати, як на Заході кажуть, чи включати до складу чи то Білорусі Росію, чи то Росії Білорусь. Ми досить розумні, щоб дві незалежні держави могли вибудувати таку конструкцію наших відносин, що позаздрять у світі й інші", - запевняв білоруський диктатор на зустрічі з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим.

Зазначимо, що наприкінці червня Лукашенко їздив із робочим візитом до Росії, де провів зустріч із Путіним. За даними білоруського опозиціонера Павла Латушка, саме об'єднання двох країн було однією з головних тем бесіди, а точніше юридичне оформлення анексії Білорусі.

"Білорусь ми розглядаємо як уже окуповану, там знаходяться російські війська. Ми знаходимося повністю під інформаційною, культурною, ідеологічною окупацією Росії", - повідомив опозиціонер.

Цікаво, що процес побудови "Союзної держави" Кремль активізував незадовго до військового вторгнення в Україну. Ймовірно, влада РФ задумувала і її включити до свого "союзу". Проте героїчний опір українського народу зламав плани агресора.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що у Кремлі паніка через Лукашенка: глава Білорусі готовий "відірватися від Путіна".

Ми також писали, що Путін пообіцяв Лукашенку "Іскандери": "Можна застосовувати у ядерному виконанні".

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини