24 січня 2022, 16:06

"Питання йде навіть не про тижні", – російський дипломат заявив про "лічильник, що цокає"

РФ погрожує вжити заходів у Європі, наслідки яких "на своїй шиї відчують і американці, і європейці".

"Питання йде навіть не про тижні", – російський дипломат заявив про "лічильник, що цокає"

Влада Росії заявляє, що Москва не стане нескінченно чекати на відповіді Вашингтона та Брюсселя на висунуті вимоги щодо так званих "гарантій безпеки". До того ж, якщо Захід проігнорує вимоги Кремля, РФ погрожує "захистити свою безпеку" іншими засобами, наслідки яких відразу відчують у США та Європі.

Про це повідомляють інформаційні агенції, цитуючи заяву голови делегації РФ на переговорах в Австрії з питань військової безпеки та контролю над озброєннями Костянтина Гаврилова.

За словами російського дипломата, Москва очікує отримати відповідь протягом короткого часу, заявляючи про "лічильник, що цокає".

"Лічильник цокає. Вже сказали наші керівники, що питання йде не про місяці, питання йде навіть не про тижні. Ми чекаємо на письмову відповідь. Сподіваюся, що ми її отримаємо наступного тижня", – заявив Гаврилов, слова якого цитує кремлівське РИА "Новости".

За словами Гаврилова, якщо Вашингтон і Брюссель (в особі НАТО) проігнорують вимоги Кремля, російська влада "зробить висновки та захищатиме свою безпеку у Європі іншими засобами та методами".

"І це відчують на своїй шиї і європейці, й американці", – заявив російський дипломат.

Раніше флотилія російських десантних кораблів почала заходити у протоку Ла-Манш. Аналітики припускають, що судна прямують до Чорного моря, де можуть взяти участь у вторгненні російських військ на територію України. В інтерв'ю Sveriges Radio начальник управління спільних операцій Збройних сил Швеції генерал-лейтенант Майкл Клаессон зазначив, що російські десантні кораблі вийшли з Балтики із вантажем. При цьому генерал зазначив, що пункт призначення їх походу невідомий.

Раніше у російських військових стався ексцес під час перекидання військової техніки, яку Кремль активно концентрує на східних кордонах з Україною. Очевидці опублікували низку кадрів, на яких ешелони з важкою бронетехнікою, танками й артилерійськими системами у великій кількості перевозять на залізничних платформах.

У соціальних мережах фіксують перекидання великої кількості військової техніки Східного військового округу РФ на Захід у бік кордону України. Журналісти проєкту Conflict Intelligence Team опублікували великий матеріал із фотографіями, на яких можна помітити ешелони з важкою бронетехнікою, ударними артилерійськими системами та танками на залізничних платформах.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини