21 січня 2022, 17:57

Лавров: "ДНР" і "ЛНР" відкликали своє рішення про "незалежність"

Голова МЗС РФ Сергій Лавров закликав "не спекулювати на темі визнання "ДНР" і "ЛНР"".

Лавров: "ДНР" і "ЛНР" відкликали своє рішення про "незалежність"

Бойовики так званих "ДНР" і "ЛНР", які провели у травні 2014 року незаконні "референдуми" у Донецькій і Луганській областях, під час підписання других Мінських угод у 2015 році відкликали своє рішення про "незалежність".

Про це 21 січня заявив голова МЗС Росії Сергій Лавров за підсумками переговорів з американським колегою Ентоні Блінкеном у Женеві.

За словами російського міністра, Німеччина та Франція – учасники "нормандського формату" – просили Москву вплинути на сепаратистів і змусити їх відмовитися від рішення про "незалежність". Бойовики пішли на цей крок, розраховуючи на амністію для себе та надання Донбасу "особливого статусу".

Лавров послався на Мінські угоди та заявив, що Київ має закріпити у Конституції України "особливий статус" ОРДЛО, провести вибори на цих територіях та оголосити про загальну амністію для сепаратистів.

"Ось така зараз історія зі статусом цих регіонів", – сказав голова МЗС РФ і закликав "не спекулювати на тему визнання "ЛДНР".

Нагадаємо, представники російської партії КПРФ внесли до Держдуми проєкт звернення до президента Росії з проханням визнати "незалежність" окупованих Москвою окремих територій Донецької та Луганської областей, а також провести переговори з ватажками бойовиків щодо створення "правової бази міждержавних відносин".

Пізніше речник Кремля Дмитро Пєсков повідомив, що в адміністрації президента РФ не мають наміру коментувати це звернення, поки воно не пройде голосування у парламенті.

Своєю чергою спікер Держдуми В'ячеслав Володін заявив про готовність провести консультації з керівниками думських фракцій для обговорення пропозиції комуністів.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини