16 січня 2022, 14:43

РФ може розмістити наступальні озброєння на території України: Пєсков не виключає вторгнення – Bloomberg

Пєсков не став відкидати можливості розміщення на території України російських наступальних озброєнь.

РФ може розмістити наступальні озброєння на території України: Пєсков не виключає вторгнення – Bloomberg

Спікер Кремля Дмитро Пєсков не став відкидати ймовірності вторгнення російської армії на територію України з подальшим розміщенням в окупованих областях російських наступальних озброєнь.

Про це повідомляє інформагентство Bloomberg із посиланням на фрагмент інтерв'ю Пєскова каналу CNN.

Про можливі плани Росії Пєсков розповів в інтерв'ю впливовому американському журналісту Фаріду Закарії, повне відео якого буде опубліковане під час вечірнього етеру CNN.

Пєсков дослівно заявив таке: "Ми не збираємося стверджувати, що не будемо розміщувати наступальні озброєння на території України".

Таким чином, російські військові мають на увазі вторгнення на територію України з подальшим розгортанням армійських систем. Водночас він запевнив, що не йдеться про військові дії щодо України.

Напередодні американська влада заявила про підготовку Москвою провокації, на підставі якої Кремль може оголосити світові причини для вторгнення в Україну.

Раніше Росія напередодні переговорів зі США висунула ультиматум, вимагаючи гарантії невступу України до альянсу НАТО. Ультиматум було відкинуто. Експерти оцінюють можливість початку російського вторгнення як високу.

У соціальних мережах фіксують перекидання великої кількості військової техніки Східного військового округу РФ на Захід у бік кордону України. Журналісти проєкту Conflict Intelligence Team опублікували великий матеріал із фотографіями, на яких можна помітити ешелони з важкою бронетехнікою, ударними артилерійськими системами та танками на залізничних платформах.

Раніше у Росії обвалилися рубль і ринок акцій після заяв заступника голови МЗС РФ Сергія Рябкова щодо можливості воєнного вирішення конфлікту навколо України. Інформаційні агентства зазначають, що під час інтерв'ю телеканалу RTVI російський дипломат підтвердив, що Захід повністю відкинув вимоги Росії про невступ України до НАТО та надання письмових гарантій нерозширення Альянсу.

Раніше республіканець Марко Рубіо вніс законопроєкт щодо персональних санкцій проти вищого керівництва РФ, включаючи президента Володимира Путіна, та економічні заходи проти секторів російської економіки.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини