12 січня 2022, 15:53

РФ ввела заборону на ввезення продуктів із Казахстану після заяви Токаєва про виведення військ ОДКБ

Россільгоспнагляд заборонив ввезення до РФ м'яса з Казахстану наступного дня після того, як казахстанський президент анонсував виведення з країни військ ОДКБ.

РФ ввела заборону на ввезення продуктів із Казахстану після заяви Токаєва про виведення військ ОДКБ

З середи, 12 січня, ввезення до Росії тварин і продукції тваринництва з Казахстану заборонено. Відповідне рішення ухвалив Россільгоспнагляд.

Про це йдеться на офіційному сайті державного відомства РФ.

За даними Россільгоспнагляду, причиною заборони стало "погіршення епізоотичної обстановки з ящуром". Під обмеження потрапили тварини, сприйнятливі до цієї хвороби, а також продукти тваринництва: м'ясо, молоко, шерсть, начинки, генетичний матеріал та інше.

Крім цього, було заборонено транзит через РФ сприйнятливих до ящуру тварин із Казахстану.

Варто зазначити, що подібна заборона з 11 січня діє і щодо Білорусі.

Довідка: ящур – це гостре вірусне захворювання, що призводить до інтоксикації організму. Збудником ящуру є РНК-вірус із сімейства пікорнавірусів. Характеризується високим ступенем контагіозності (заразності).

Ящуром можуть захворіти люди. Основний шлях інфікування людей – через сире молоко хворих тварин і продукти його перероблення, рідше через м'ясо. Від людини до людини інфекція не передається. Діти сприйнятливіші до ящуру, ніж дорослі.

Росія часто застосовує продуктове ембарго для економічного тиску на країни. Наприклад, подібний захід застосовувався щодо України та Туреччини.

Чи має рішення щодо Казахстану якісь приховані мотиви, невідомо. Однак воно було прийняте вже наступного дня після того, як казахстанська влада анонсувала швидке виведення з країни військ ОДКБ, куди входять і військові Росії.

Ці "миротворчі" сили були введені до Казахстану на прохання глави держави Касима-Жомарта Токаєва для придушення масових антиурядових протестів.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що Росія відмовляється йти з Казахстану попри слова Токаєва про виведення військ.

Ми також писали, що Кох назвав приховану мету Путіна у Казахстані: "Саме цим він зараз і займається".

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини