11 січня 2022, 09:09

Росія озвучила свої очікування від переговорного процесу з НАТО

У Росії заявили, що вони чекають дуже серйозної розмови щодо ключових проблем європейської безпеки у рамках переговорного процесу з НАТО.

Росія озвучила свої очікування від переговорного процесу з НАТО

12 січня у Брюсселі відбудеться переговорний процес між НАТО та Росією щодо "гарантій безпеки". Напередодні візиту у МЗС Росії заявили, що вони чекають на серйозну розмову з Альянсом щодо ключових проблем європейської безпеки.

Сьогодні, 11 січня, заступник глави МЗС Росії Олександр Грушко заявив, що російська делегація у Брюсселі розраховуватиме на конструктивний діалог, інформує РІА "Новости".

Міністр заявив, що Росія їде на зустріч із НАТО, розраховуючи на абсолютно "реалістичні очікування" від переговорного процесу. За його словами, довгі роки Альянс замовчував про свої "труднощі" та при цьому абсолютно ігнорував позицію Росії щодо просування НАТО на Схід.

Грушко заявив, що 12 січня настане момент істини між Росією й Альянсом.

13 січня у Відні відбудеться переговорний процес між Росією й ОБСЄ.

9-10 січня у Женеві пройшов переговорний процес між Росією та США. У Вашингтоні заявили, що можна розпочати з Москвою серйозну розмову після того, як вона перестане "брязкати" зброєю на кордоні з Україною. З російського боку продовжували наполягати, щоб США "бетонно" гарантували, що колишні країни СРСР ніколи не будуть членами НАТО.

Раніше ми повідомляли, що 10 січня заступник глави МЗС Росії Рябков озвучив свою позицію щодо переговорного процесу Росія – НАТО. За його словами, Москва не хоче обговорювати лише напруженість біля кордону з Україною.

Нагадаємо, Йенс Столтенберг напередодні зустрічі з представниками Росії щодо "гарантій безпеки" дав зрозуміти, що темою дня буде питання недопущення нової війни в Європі.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини