5 січня 2022, 14:52

Перша реакція з Росії на протести у Казахстані

Спікер Кремля Дмитро Пєсков висловився про масштабне народне повстання у низці казахстанських міст.

Перша реакція з Росії на протести у Казахстані

Прессекретар президента Росії заявив, що Казахстан зможе без сторонньої допомоги впоратися з цією ситуацією.

"Ми переконані, що наші казахстанські друзі можуть самостійно вирішити свої внутрішні проблеми", – цитує Пєскова РИА "Новости".

За словами представника Кремля, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв не просив допомоги у президента Росії Володимира Путіна.

МЗС РФ також без емоцій відреагувало на те, що відбувається у республіці, де тисячі людей захопили резиденцію президента та штурмом взяли мерію Алмати. У дипвідомстві лише висловили надію на якнайшвидшу нормалізацію ситуації у Казахстані.

"Уважно слідкуємо за подіями у братській сусідній країні", – йдеться у повідомленні.

"Судячи із заяви, у МЗС самі поки не розуміють, що відбувається і хто переможе. Жодних заяв про спроби кольорових революцій, західних ляльководів, посилань на російське населення, що пригнічується, і т. д. Набір спільних слів і вичікувальна позиція. І це добре", – написав із цього приводу експерт Максим Миронов у своєму Twitter.

Як писав Діалог.UA, на думку російського політолога Станіслава Бєлковського, Кремль зараз шукає привід рятувати експрезидента Назарбаєва.

Нагадаємо, на території Казахстану розташовані відразу два об'єкти, які становлять стратегічну військову цінність для Росії. ЗМІ повідомили, що РФ може перекинути до Казахстану найманців ПВК "Вагнер". З'явилася інформація, що нібито в Алмати приземлився російський борт "ІЛ76".

Автор: Марина Журавлева

Останні новини