27 грудня 2021, 08:28

Ексголова МЗС РФ Козирєв: Росії вже давно потрібно приєднатися до НАТО

Несподівана заява прозвучала з Російської Федерації про необхідність швидше закінчити конфронтацію з Альянсом і вступити до його лав.

Ексголова МЗС РФ Козирєв: Росії вже давно потрібно приєднатися до НАТО

Точку зору, яка абсолютно суперечить думці Кремля, висловив колишній міністр закордонних справ РФ Андрій Козирєв (займав цю посаду з 1 жовтня 1990 року по 5 січня 1996 року).

Він переконаний, що ніхто не загрожує Росії та Москві у питанні відносин із НАТО, "треба перестрибнути через стару епоху й усвідомити нарешті реальність".

"Нам потрібно було де-факто давним-давно, і зараз це цілком можливо, вступити у НАТО. Інше питання – як це технічно оформлюється? Це неважливо", – заявив ексдипломат в етері радіостанції "Эхо Москвы".

Він навів як приклад Японію й Австралію, які не є членами Блоку, але підписали договір безпеки з Америкою. По суті, їх всі відносять до Заходу з відповідними гарантіями. Росія могла б піти їх шляхом.

Козирєв вважає нинішню політику Москви "божевільною", оскільки протистояння РФ і НАТО "придумане виключно для того, щоб мати зовнішнього ворога за радянським зразком".

"Жодне НАТО нам не загрожує, ніхто нам не загрожує у Європі <…> А перебувати у конфронтації з НАТО, з найбільш розвиненими країнами світу та не проводити через це або обмежувати можливості модернізації – це якась божевільна політика", – сказав колишній керівник російського зовнішньополітичного відомства.

Союз з Альянсом дасть РФ лише переваги.

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін вважає, що Захід його "притис до лінії" у питанні членства України у НАТО.

Раніше Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг визначив дату скликання ради НАТО – Росія. В Альянсі запропонували провести такий саміт 12 січня, але у Москві взяли паузу на роздуми.

Крім того, Путін погрожував НАТО можливою військовою відповіддю у разі відмови відвести війська зі Східної Європи.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини