19 грудня 2021, 17:57

Росія пригрозила Заходу військовим сценарієм у разі невиконання ультиматуму

Москва назвала два можливі шляхи для Заходу після озвучених нею пропозицій у сфері безпеки.

Росія пригрозила Заходу військовим сценарієм у разі невиконання ультиматуму

Російська Федерація перейшла на відкриті погрози на адресу західних країн, намагаючись схилити їх до ухвалення російських пропозицій у сфері безпеки.

Заступник голови МЗС РФ Олександр Грушко, виступаючи в етері пропагандистського YouTube-каналу "Соловьев Live", по суті, висунув Заходу ультиматум. Дипломат заявив, що після пропозицій Москви у США та НАТО є два шляхи: "серйозно" поставитися до російських ініціатив або мати справу з "військово-технічною альтернативою".

Чиновник вказав на "момент істини" у російсько-американських відносинах і повідомив про наміри Москви перейти до створення контрзагроз, якщо її пропозиції щодо безпеки будуть відкинуті.

Заступник міністра також заявив, що Росія має технічні можливості, щоб забезпечити свою безпеку, але Північноатлантичний альянс нібито намагається нейтралізувати ці "переваги".

Раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг назвав пропозиції Росії щодо "гарантій безпеки" поділом сфер впливу у Європі та заявив, що вони не можуть бути прийняті.

Тим часом в адміністрації президента США вважали частину пропозицій від РФ корисною, іншу – неприйнятною. Американська сторона планує дати Москві відповідь наступного тижня.

Нагадаємо, ексголова МЗС України Павло Клімкін назвав російські пропозиції спробою Москви встановити контроль над країнами всього колишнього Варшавського договору.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини