17 грудня 2021, 16:57

"Чекаємо на відповідь", – Кремль зажадав від НАТО "відкотитися" до кордонів 1997 року

У російському проєкті угоди щодо НАТО міститься вимога до Альянсу "відкотитися" до кордонів 1997 року.

"Чекаємо на відповідь", – Кремль зажадав від НАТО "відкотитися" до кордонів 1997 року

Росія 15 грудня передала США свій проєкт договору із вимогами. Росіяни пропонують Альянсу повернутися до стану, в якому він перебував у 1997 році.

Документ оприлюднило МЗС РФ 17 грудня, передає Діалог.UA.

В угоді є вимога до НАТО відвести військову інфраструктуру на позиції, які існували до 1997 року, тобто Кремль хоче, щоб Альянс повністю прибрав війська зі Східної Європи. Нагадаємо, що після 97-го до НАТО вступили Албанія, Болгарія, Угорщина, Латвія, Литва, Польща, Північна Македонія, Румунія, Словаччина, Хорватія, Чорногорія, Чехія й Естонія.

Хоче РФ, зокрема, щоб Америка забрала ядерну зброю, яку розгорнула поза межами своєї країни, знищивши створену під нього інфраструктуру.

Крім того, росіяни своїм документом вимагають, щоб США не використовували бойову авіацію та флот за межами своїх територій, звідки може бути завдано удару по РФ.

Однією з головних вимог є відмова від вступу до НАТО пострадянських країн, зокрема України та Грузії, нерозміщення на їх території військ та озброєння, а також згортання програм військового співробітництва.

Угоду прокоментував заступник голови МЗС РФ Сергій Рябков на брифінгу, який транслювався на Facebook-акаунті зовнішньополітичного відомства РФ. Він назвав документ "меню", уточнивши, що США можуть вибрати пункти, що "сподобалися".

"Чекаємо від них відповіді", – сказав заступник міністра.

Він додав, що дипломати РФ готові до переговорів із завтрашнього дня.

Рябков визнав, поки Сполучені Штати не горять бажанням не те що виконувати угоду, а навіть обговорювати її.

"Наші пропозиції відкидаються під надуманими приводами", – сказав російський дипломат.

Він наголосив, що головною серед вимог є саме тема України. Рябков запевнив, що РФ "боротиметься" проти її вступу до Альянсу.

Вимагаємо однозначно відкликання відомого рішення саміту НАТО 2008 року у Бухаресті про те, що Україна та Грузія стануть членами НАТО. Ось це треба скасувати”, – заявив він.

У відповідь на питання, чому у російському проєкті не прописані зобов'язання Росії, Рябков заявив, що, на його думку, США вони “не потрібні”.

Раніше Бєлковський попередив: на відмову США від угоди щодо НАТО Кремль визнає "Л/ДНР" і введе регулярні війська.

Ми також писали, що Майкл Макфол поділився думкою: "Путін боїться не розширення НАТО, а України".

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини