16 грудня 2021, 08:54

Цимбалюк опинився у Росії поза законом: у чому звинуватили журналіста та реакція МЗС України

Щодо журналіста Романа Цимбалюка планують завести кілька адміністративних справ за 20.3.1 КоАП РФ.

Цимбалюк опинився у Росії поза законом: у чому звинуватили журналіста та реакція МЗС України

Відомий український журналіст Роман Цимбалюк, який працює у Москві, звинувачується російською владою в екстремізмі.

Відповідну інформацію озвучив адвокат кореспондента Микола Полозов на своїй сторінці у Facebook.

За словами юриста, на сьогодні з боку РФ є намір порушити кілька адміністративних справ за 20.3.1 КоАП РФ. При цьому адвокат попереджає: межа між адміністративним і кримінальним екстремізмом у Росії дуже тонка, враховуючи специфіку цієї країни. Як правило, вона залежить від експертів, висновки яких у справах, які становлять політичний інтерес для російської влади, спрогнозувати нескладно.

Адвокат упевнений: атака на Цимбалюка має узгоджений характер, на що вказує поширення через пропагандистські ресурси неправдивої інформації про Романа. Наприклад, на адресу журналіста звучать звинувачення у шпигунській діяльності, що не відповідають дійсності.

За словами юриста, російська влада позбавляє представника іноземного ЗМІ права на провадження професійної діяльності, що є неприпустимим. За ці дії  РФ доведеться відповідати у міжнародних судах, наголосив адвокат.

Цимбалюк підтвердив озвучену інформацію та висловив упевненість у своїй перемозі у міжнародних судових інстанціях. Журналіст пообіцяв направити гроші, які будуть отримані за рішенням ЄСПЛ на підтримку дітей кримських татар.

Тим часом речник МЗС України Олег Ніколенко написав у своєму Twitter-аккануті, що у Росії продовжуються дії, спрямовані на "випалювання медійного середовища". Зовнішньополітичне відомство й українське посольство у Москві перебувають на постійному зв'язку з Цимбалюком, сказано у повідомленні.

Нагадаємо, 8 грудня стало відомо, що Цимбалюка викликали на допит у справі про "збудження ворожнечі та ненависть до росіян". Нібито журналіст поширював матеріали, що викликають питання у правоохоронних органів РФ.

За кілька днів до цього проросійський пропагандист Анатолій Шарій звернувся до російської прокуратури із заявою про нібито проведену Цимбалюком "екстремістську діяльність".

Автор: Артем Малиновский

Останні новини