15 грудня 2021, 14:32

"Результати катастрофічні", – фахівці Ощадбанку РФ протестували роботу російського процесора "Ельбрус"

З'явилися характеристики російського процесора "Ельбрус", у якого "мало пам'яті, повільна пам'ять, мало ядер і мало частоти".

"Результати катастрофічні", – фахівці Ощадбанку РФ протестували роботу російського процесора "Ельбрус"

Соціальні мережі обговорюють невдачу проєкту виробництва російських 8-ядерних процесорів "Ельбрус", роботу яких протестували спеціалісти російського Ощадбанку.

З'ясувалося, що представники банку провели оцінку застосування в екосистемі своєї організації серверів на базі російських процесорів "Ельбрус" і за її підсумками виключили таку можливість, оскільки вироблений у Росії чіп неконкурентоспроможний у порівнянні із західними розробками та не справляється із завданнями на необхідному рівні, пише CNews

З'ясувалося, що російський процесор за всіма параметрами програє лінійці серверних процесорів виробництва Intel Intel Xeon.

"Мало пам'яті, повільна пам'ять, мало ядер, мало частоти. Функціональні вимоги катастрофічно не виконані", – заявив представник лабораторії нових технологічних рішень Ощадбанку Антон Жбанков.

Фрагмент заяви на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook опублікував відомий російський блогер Рустем Адагамов. Таким чином, найбільший російський банк не розглядає можливості використання процесорів "Ельбрус".

"Дива не сталося: сервери показали відповідність семи із 44 параметрів", – зазначив представник російського банку.

Користувачі соціальних мереж активно коментують новину та зазначають, що російська розробка не може бути гідним конкурентом західних аналогів через значну технічну відсталість російських фахівців.

Інформаційні агентства зазначають, що російська технологія стала частиною політики Кремля щодо імпортозаміщення. Базовою операційною системою для платформи процесора є ОС "Ельбрус", побудована з урахуванням ядра Linux. Російська влада побоюється, що у разі початку повномасштабної конфронтації із Заходом Росія втратить доступ до технологічних розробок, не маючи реальних способів замінити технології, які "випадуть".

Експерти галузі скептично ставляться до перспективи російських розробок.

Раніше набули чинності санкції США проти Московського фізико-технічного інституту (МФТІ). ВНЗ опинився у "чорному списку" через участь у "виробництві військової продукції". Тепер російський виш не зможе безперешкодно отримувати зі Штатів або передавати своїм американським партнерам товари. Як пише Forbes Russia, рішення Вашингтона стало несподіванкою для випускників Московського інституту. Багато хто дуже емоційно реагує на нововведення, відверто зізнаючись, що введення санкцій їх приголомшило.

Зазначимо, цей вищий навчальний заклад "вирощує" інженерів, які створюють новітні види зброї. Зараз Фізтех входить до сотні найкращих вишів із підготовки IT-фахівців.

У листопаді США ввели санкції проти кіпрської компанії Transadria та корабля Marlin, що належить їй, за участь у будівництві "Північного потоку – 2".

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини